Altın fiyatları yükselecek mi? Uzman isimden altın yorumu geldi!

Altın fiyatları hızla artmaya devam ederken en son nereye kadar artacağı merak konusu oldu. Uzman isimden gelen açıklama ise altında kısa sürede dev artış olacağı yönünde oldu.

Altın fiyatları yükselecek mi? Uzman isimden altın yorumu geldi!

Altın fiyatları artmaya devam ederken yatırım yapmak isteyenler elini çabuk tutmak istiyor. Altını en karlı zamanda almak isteyen yatırımcılar için ise uzman isimden açıklama geldi. İşte haberimizde altın fiyatları hakkında her şey sizlerle...

Altın fiyatları yükselecek mi?

Geçmişten günümüze hemen hemen herkesin en güvenilir olarak gördüğü yatırım aracı altındır. En köklü ve güvenilir yatırım aracı olan altın, dünyada yaşanılan ekonomik belirsizlik sebebiyle fiyatlandırmada değişiklikler yaşamaktadır. Bu fiyatlandırma birçok faktörden etkilenebilmektedir. Fiyat değişikliğini en çok etkileyen faktörlerden en önemlisi ABD doları, faizler, enflasyon, merkez bankalarının politikalarıdır. Altının etkilenmesini sağlayan bu faktörler altın fiyatlandırmasındaki en çok etkisi olan nedenlerdendir.

Geçtiğimiz günlerde ABD dolarında ki değişim altın fiyatlarının da etkilenmesini sağlamıştır. Bu dalgalanmalar gram altın fiyatlarında da etkiye neden olmuştur. Bu dalgalanmalar altının tarihi zirvesini test etmesine neden oldu. Bu altının gidişatı uzmanlara göre önümüzdeki günlerde altın fiyatlarının yükseleceği yönündedir. Bu görüşün sebebi, FED, faiz oranlarının değiştirmesi ve bu durumun piyasada dalgalanmalara sebep olması olarak yorumlanmaktadır.Altın fiyatları yükselecek mi? Uzman isimden altın yorumu geldi!

Uzman isimden altına yönelik açıklamalar!

Altının seyri yurdumuzda Kapalıçarşı da izlenilmektedir, Dünya da olan birçok olaya göre altın piyasası gün geçtikçe dalgalanırken, bu dalgalanmalardan dolayı sürekli altın fiyatları güncellenmektedir. Bu artışın devamında birçok yatırımcının merak ettiği konu ise altın fiyatlarında ki hangi yönde olacağıdır. Bu merak edilen sorulara yönelik Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş açıklamalarda bulundu.

İslam Memiş, Dünya genelinde yaşanılan enflasyon ve ekonomik sorunların altının olumlu etkileyeceğini açıkladı.  Açıklamalarında altının serbest piyasada 1253 TL iken, ekranlarda 1230'ları aşan seviyelerde test edildiğini belirtti. Aynı zamanda son 2 haftadır ABD'de bankaların iflasıyla güvenli adımlar atılmaktadır. Bu gelişmeler altının yönünün pozitif olacağını işaret etmektedir. Uzman isim bu açıklamalarının ardından yatırım tavsiyesi olmadığını her yatırımcının kendi kararlarını kendisi vermesi gerektiğini de önemle vurguluyor.

Not: Anlatılanlar kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

SONRAKİ HABER