Altın fiyatları için tahminler gelmeye devam ediyor! 6 kurumun tahminleri yatırımcılar tarafından mercek altına alındı!

Altın fiyatlarındaki artış giderek yükseliyor. Altın fiyatları bu hafta 120 dolar birden yükseldi. Ons altının yükselmesi ise, gram altının artmasına destek sağlamaya devam ediyor.

Altın fiyatları için tahminler gelmeye devam ediyor!

Bu hafta içerisinde altın fiyatları 120 dolar birden yükseldi. Ons altın fiyatlarındaki bu yükseliş ise gram altının yükselmesine destek oluşturdu ve fiyatlar rekor seviyelere yakın bantlarda seyretmeye başladı. 17 Mart Cuma günü piyasalarda en çok gram altın, çeyrek altın, Cumhuriyet altını ve 22 ayar bileziğin gram fiyatı araştırılıyor.

Geçtiğimiz günlerde ABD’de meydana gelen banka iflasların ardından, faizlerin yönü hakkında belirsizlik meydana geldi. Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük bankaları arasında olan Silicon Valley Bank’ın iflas etmesinin açıklanmasının ardından piyasalardaki dengeler altının lehine değişti.

GRAM ALTIN DİRENCİNİ AŞTI

Altın fiyatları için tahminler gelmeye devam ediyor! 6 kurumun tahminleri yatırımcılar tarafından mercek altına alındı!

Silicon Valley Bank’ın ardından Credit Suisse bankasında meydana gelen son olayların ardından gram altın 1.182 direncini aştı. İsviçre Merkez Bankası’nın Cresit Suisse’ye likidite sağlayacağını açıklaması ile de geri çekilmeler kaydedilmeye başlandı. Geri çekilmelerin devam etmesi durumunda, 1.164 ve 1.155 destek olarak izlenebilir. Yukarı yönlü işlemlerde ise, 1.175 önemli bir direnç olarak görülüyor. Buranın üzerinde kalınması ise, uzmanlar tarafından yükselişlerin tetiklenebilmesi olarak yorumlanıyor.

6 KURUMUN YIL SONU TAHMİNİ

Citigroup tarından yapılan yıl sonu tahmininde, altın fiyatının yüzde 3,8 oranın da artmasının beklenti açıklandı. Natixis ise, fiyat tahminini ons başına 1,790 dolardan, 1,830 dolara yükselttiğini açıkladı. StoneX Metals tarafından yapıla tahminlerde ise, ons altının yüzde 14 yükselerek, bu yılı 2.000 doların üzerinde tamamlamasının beklenildiği yer aldı. ABN- Amro Group, tahminini 1.900 dolar olarak açıkladı. Bunların yanı sıra; TD Securities 1,925 dolar, Wallet Investor ise, doların 2023 yılını 2.000 doların üzerinde tamamlayacağını tahmin ettiklerini açıkladı.

SONRAKİ HABER