AK Parti Grup Başkanvekili Zengin başörtüsü anayasa teklifi ile ilgili gelişmeyi açıkladı!

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin başörtü ile ilgili anayasa teklifi son dakika gelişmesini açıkladı. Zengin başörtüsü anayasa değişlik teklifinin Meclis'e sunulduğunu ve bugün imzaya açıldığını duyurdu.

AK Parti Grup Başkanvekili Zengin başörtüsü anayasa teklifi ile ilgili gelişmeyi açıkladı!

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin başörtüsü anayasa değişikliği ile ilgili son gelişmeleri bildirdi. Zengin, "Başörtüsü ile ilgili anayasa değişiklik teklifini Cumhur İttifakı olarak bugün imzaya açtık. Haftaya Meclis Başkanlığı'na sunacağız." dedi. 

Bununla birlikte başörtüsü anaya değişikliği ile alakalı Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'da açıklama yaptı. Bozdağ konuşmalarında başörtüsü ile ilgili yapılacak olan anayasa değişikliğinin önümüzdeki hafta içinde TBMM'ye sunulacağını açıkladı. 

KABUL OYU VERMEYE DAVET EDİYORUM

Adalet Bakanı Bozdağ başörtüsü ile ilgili son gelişmeleri sosyal medya hesabı üzerinden kamuoyuna duyurdu. Bozdağ Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının Bazı Maddelerinde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına önümüzdeki hafta sunulacağını dile getirerek ekledi;

"Teklif, TBMM'de imzaya açıldı. Hayırlı olsun. Mecliste grubu ve üyesi bulunan siyasi partilerimizi ve her bir milletvekilimizi, temel hak ve hürriyetlerin kullanılması için anayasal güvence getiren, aileyi, neslimizi ve geleceğimizi koruyan hükümleri içeren kanun teklifine 'Kabul' oyu vermeye davet ediyorum." ifadelerini kullandı. 

BU ONURU GELİN BİRLİKTE YAŞAYALIM

Bozdağ TBMM üyelerine seslenerek başörtüsü ile ilgili anayasada yapılacak olan değişikliğe destek vermeleri konusunda çağrıda bulundu. Bozdağ "Gelin Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının Bazı Maddelerinde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni kabul etmenin onurunu birlikte yaşayalım." şekline açıklamalarda bulundu. 

Kanunda başörtüsü ile ilgili yapılacak olan değişiklik imzaya açılmış olmakla ile birlikte haftaya ise Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunulacaktır. Bakan Bozdağ Meclis'e bu kanun değişikliği için kabul oyu kullanmaları konusunda çağrıda bulunarak önemli açıklamalar yaptı. 

SONRAKİ HABER