Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, öğrencilere eğitim desteği sağlıyor!  Eğitim masraflarına destek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından sosyal hizmetlerden faydalanan hanelerdeki öğrencileri mutlu edecek işte o haber! Göktaş’tan yeni eğitim- öğretim yılında sosyal yardımdan faydalanan çocuklara yönelik destek geliyor!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, öğrencilere eğitim desteği sağlıyor!  Eğitim masraflarına destek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Özdemir Göktaş’tan çocukların yüzünü güldürecek destek! Eğitim desteği adı altında başlıklandırılan yeni eğitim ve öğretim yılında Bakan Göktaş çeşitli yardımlarda bulunulacağını söylemişti! Açıklama geldi, çocukların yüzünü güldürecek olan bu destek haberimizin devamında sizlerle…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından öğrencilere destek geliyor!

973 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na (SYDV) verilen kaynağın ihtiyacı olan hanelerdeki çocukların eğitime olan masrafların karşılanması ve eğitimin desteklenmesi adına kullanılacağını açıklayan Göktaş, eğitim odağı ve sosyal yardım ile çocukların donanımlı bir birey olmalarını hedefleyen ve öğrencilerin yetişmeleri için katkıda bulunduklarını belirtti. Bunun yanında Bakanlık sosyal yardımdan faydalanan çocuklara ne kadar yatırım yaptığı konusunda tartışmalar vardı. Aile ve Sosyal Hizmetlerden, çocuklara umut veren bu desteğin değerini herkes merak ediyor!


Göktaş, sosyal yardımdan destek alan çocukların eğitim masraflarını karşılamak amacıyla kaynaklarını kullanmaya devam edeceklerini de bildirdi. Bakan Göktaşın açıklamasıyla gündeme gelen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından gelen işte o destek! Haberimizin devamında…

Özdemir Göktaş açıklıyor; öğrencilere eğitim desteği!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Özdemir Göktaş, sosyal yardım hizmetlerinden faydalanan hanelerdeki ilköğretim ve ortaöğretim düzeyindeki öğrencileri muhteşem destek! Göktaş, öğrencilerin eğitimlerinde temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere 973 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına (SYDV) tam olarak 450 milyon lira aktardıklarını açıkladı. SYDV’lere aktarılan bu kaynağın çocukların eğitim masraflarını karşılamak amacı ile eğitimlerinin desteklenmesi yönünde kullanılacağını dile getirdi.


Bu doğrultuda Göktaş, ilköğretim ve ortaöğretim düzeyinde eğitimlerine devam eden öğrencilerin; giyim, ayakkabı, çanta, kırtasiye gibi temel eğitim ihtiyaçlarının karşılanması üzerine SYDV’ye 450 milyon lira destek kaynağı sağlandığını söyledi. Ayrıca Bakanlık olarak çocuklara birçok teşvik ve desteklerde bulunduklarını, çocuk refahının arttırılması adına ve çocukların eğitimden mahrum kalmamasının önemini de ekleyerek Bakan Göktaş, “bu desteğimizle önceliğimiz çocuklarımızın eğitimden uzak kalmaması olacak böylece fırsat eşitliği ilkesini de desteklemiş olacağız” dedi.
 

SONRAKİ HABER