Ahmet Davutoğlu'ndan sert çıkış! Devletin dini adalet olacak

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, resmi sosyal medya hesabından video paylaştı. Adaletsiz düzene son vermeye geliyoruz başlıklı paylaşımı kısa sürede yoğun ilgi gördü.

Ahmet Davutoğlu'ndan sert çıkış! Devletin dini adalet olacak

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, resmi sosyal medya hesabından video paylaştı. Adaletsiz düzene son vermeye geliyoruz başlıklı paylaşımı kısa sürede yoğun ilgi gördü. 6'lı masanın bir ayağını oluşturan Davutoğlu, seçim startını verdi. Geçtiğimiz aylarda parti teşkilat toplantısında detaylarını açıklamadığı ileriye dönük planlarını sadece zamanın göstereceğini vurgulayan açıklamaları olmuştu.

Ahmet Davutoğlu, ''Adaletsiz düzene son vermeye geliyoruz'' ana başlıklı video paylaşımında, ''Adaleti hakim kılacağız. FETÖ borsaları kuranlar, gelen her davadan para alanlar; bilin ki ensenizdeyiz. Sizleri biliyoruz. Hz. Ali'nin deyişle 'Devletin dini adalet olacak'. Biz bu adaletsizliklere son vermeye geliyoruz'' diyerek konuştu. Adalet sistemindeki hoş bulmadığı kabul etmediği değer ve yargıların ortadan kaldırılması gerekliliğini savundu.

MERAL AKŞENER İLE AHMET DAVUTOĞLU BULUŞMASI

6'lı masanın bir ucunu oluşturan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, mensubu olduğu Millet ittifakının seçime az bir süre kala halen daha adaylarını açıklamamaları üzerine net açıklamalar söylemedi. Resmi sosyal medya hesabından, ''Biz bu adaletsiz düzene son vermeye geliyoruz'' video paylaşımıyla dikkatleri üstüne çekti. Geçtiğimiz gün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptıkları belirtildi. 

KARARSIZ SEÇMENLER AK PARTİ'YE DOĞRU YÖNELİYOR

Millet ittifakını oluşturan siyasi parti liderleri ve yetkililerinin uzun süredir bir araya gelmediği ortak basın açıklaması yapmadıkları nedeniyle aralarında çatırdamalar olduğu iddia edildi. 2023 Haziran genel seçimlerinde Millet ittifakı bir bütün olarak mı yoksa aralarında dağılmış gruplar ile mi seçime katılacağı seçmenler arasında en çok konuşulan muhabbetler arasında girdi. Seçmenlerin şu an aklı karışık, kararsız seçmenlerin anket sonuçlarında yavaş yavaş AK Parti'ye doğru yöneldiği gözüküyor.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun video paylaşımda açıklamaları:

''ADALETİ HAKİM KILACAĞIZ''

 ''Adaleti hakim kılacağız. FETÖ borsaları kuranlar, gelen her davadan para alanlar; bilin ki ensenizdeyiz. Sizleri biliyoruz. Hz. Ali'nin deyişle 'Devletin dini adalet olacak'. Biz bu adaletsizliklere son vermeye geliyoruz.'' ifadelerini kullandı.

SONRAKİ HABER