AFAD ve AKOM peş peşe duyurdu! Kuryeler dahil dışarı çıkmayın: Yarın öğlene kadar felaket olacak

Hava durumu hakkında çok önemli bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada yarın öğlene kadar felaket olacağı belirtildi. Bu noktada işi olmayanların ve kuryelerin fırtına da dışarı çıkmaması gerektiği belirtildi.

AFAD ve AKOM peş peşe duyurdu! Kuryeler dahil dışarı çıkmayın: Yarın öğlene kadar felaket olacak

Meteoroloji, 18 Kasım hava durumu raporunu haritalı olarak paylaştı. Ülke genelinde beklenen sağanak yağış ve kuvvetli rüzgarın hayatı olumsuz etkileyeceği bilgisi geldi. İstanbul'da başlayan sağanak yağış ve fırtına, pazar günü öğle saatlerine kadar devam edecek. İşleri olmayanların sokağa çıkmamaları konusunda uyarıda bulunuldu. Köprülerde araç devrilme riski olduğu ve kuryelerin fırtına anında trafiğe çıkmamaları gerektiği belirtildi.

ÇOK KUVVETLİ YAĞIŞLAR OLACAK

Meteoroloji tahminlerine göre, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Batı Karadeniz, Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun güneyinde yağmur ve sağanak yağışlı, diğer bölgelerde parçalı bulutlu hava bekleniyor. Özellikle Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu'nun güneyi ile Bolu, Düzce ve Eskişehir çevrelerinde kuvvetli yağışlar beklenirken, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa ve Antalya'nın doğusu ile Tekirdağ ve Kırklareli'nin doğusunda çok kuvvetli yağışlar öngörülüyor.

İSTANBUL VALİLİĞİ DE UYARDI 

İstanbul Valiliği, pazar günü öğle saatlerine kadar devam edecek kuvvetli yağışla ilgili turuncu kodlu uyarıda bulundu. Su baskınlarına karşı tedbirli olunması gerektiği vurgulandı.

AFAD'dan yapılan açıklamada ise 29 il için turuncu, 26 il için sarı uyarı olmak üzere toplamda 55 il için meteorolojik uyarı yapıldığı belirtildi. Ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yerel dolu yağışı, çatı uçması, ağaç/direk devrilmesi, soba/baca zehirlenmeleri ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli olunması gerektiği ifade edildi.

SONRAKİ HABER