Acı haberler peş peşe geldi! Ölü sayısı yükseldi: Az önce duyuruldu

Acı haberler peş peşe geldi! Ölü sayısı yükseldi: Az önce duyuruldu
Burdur Devlet Hastanesi'nde diyaliz tedavisi gören hastalardan biri daha yaşamını yitirdi.

Bu son ölümle birlikte olayda hayatını kaybedenlerin sayısı 2'ye çıkarken, 31 hastanın tedavisi devam ediyor.

25 Mayıs'ta Burdur Devlet Hastanesi'nde gerçekleştirilen diyaliz seanslarında, bazı hastalar ciddi şikayetlerle hastaneye başvurdu. Baş dönmesi, mide bulantısı, şuur bulanıklığı gibi belirtiler gösteren hastaların durumu hızla kötüleşti.

Acil Müdahale ve Sevkiyatlar

Hastaların durumunun ağırlaşması üzerine hastane yetkilileri, diyaliz tedavisi gören tüm hastalara ulaşarak hastaneye gelmelerini istedi. Ambulanslarla hastaneye getirilen bazı hastaların durumu kritikti ve hemen diğer hastanelere sevk edildi.

Entübe Durumundaki Hastalar

Sağlık ekipleri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda, 33 hastanın tamamının diğer hastanelere sevk edilmesine karar verildi. Bu hastalardan 14'ü entübe edilirken, bazıları normal solunuma geçiş yapabildi. Ancak 3 hastanın entübe vaziyette tedavisi sürüyor.

Antalya'dan Gelen Acı Haberler

Diyaliz tedavisi gören hastalardan biri olan Mustafa Demir'in Antalya'da hayatını kaybetmesinin ardından, bugün bir diğer hasta Saniye Aksöz de yaşamını yitirdi. Bu durum, olayın boyutunu daha da üzücü hale getirdi.

Soruşturma ve Devam Eden Tedaviler

Olayla ilgili adli ve idari soruşturma devam ederken, 31 hastanın tedavisi halen sürüyor. Hastaların durumlarıyla ilgili detaylı bilgiler kamuoyuyla paylaşılmaya devam edilecek.