7,4 şiddetinde deprem sonrasında 4. seviye alarm verildi! Bakan Soylu resmen duyurdu: 4. derece acil durum ne demek?

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki deprem sonrasında acı haberler peş peşe gelmeye başladı ve Türkiye 4. Derece acil durum ilan ettiği bildirildi.

7,4 şiddetinde deprem sonrasında 4. seviye alarm verildi! Bakan Soylu resmen duyurdu

Türkiye bugün gözünü ne yazık ki kötü bir haberle açtı ve sabah saatlerinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki deprem sonrasında acı haberler peş peşe gelmeye başladığı bildirildi. İçişleri Bakanı Soylu'dan bir açıklama geldi. Türkiye 4. Derece acil durum ilan etti. Peki bu ne demek?

16 ÜLKEDE HİSSEDİLDİ

Kahramanmaraş’ta 7,4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği belirtilerek depremin 7 km derinliği altında hissedilirken, 16 ülkede daha hissedildiği belirtildi.

Konu hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir açıklama yaptı. Bakan Soylu açıklamalarında "Ekipler teyakkuz halinde, 4. seviye alarm koyduk" ifadelerini kullandı.

4. SEVİYE ACİL DURUMU 

Tüm bunlarla beraber Bakan Soylu, meydana gelen deprem sonrasında açıklama yaptı. Bakan Soylu'nun açıklamaları şöyle oldu:

“Birçok yerden ihbar geliyor. Arama kurtarma ekipleri bölgeye sevk edildi. İlk işimiz arama kurtarmayı yapmak. Ekipler teyakkuz halinde, 4. seviye alarm verildi. Uluslararası yardım da içermektedir”

SONRAKİ HABER