Son dakika ikinci dalga geliyor! 65 yaş ve üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı: Bugünden itibaren başlıyor

Vatandaşlara peş peşe çok önemli duyuru yapıldı. Yapılan duyuruda 65 yaş ve üstü vatandaşların sokağa çıkmaması gerektiği belirtildi.

65 yaş ve üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı: Bugünden itibaren başlıyor

Türkiye'nin birçok bölgesinde etkili olan sağanak yağışlar hayatı olumsuz etkiliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bazı illerde şiddetli yağış beklendiğini belirtirken bu iller arasında Rize, Artvin, Afyonkarahisar, Uşak, Denizli, Adana, Osmaniye, Mersin, Kahramanmaraş ve Hatay bulunduğu belirtildi. Özellikle Rize ve Artvin'de yağış miktarının çok yüksek olacağı tahmin ediliyor.

DIŞARI ÇIKILMAMASI TAVSİYE EDİLİYOR 

Sağanak yağışların neden olabileceği sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor. Ayrıca sağanak yağış nedeniyle 65 yaş ve üstü vatandaşların sokağa çıkma kısıtlaması bulunuyor. Bu nedenle bu yaş grubundaki vatandaşların şiddetli yağışlardan dolayı zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları tavsiye ediliyor.

GEREKEN ÖNLEMLER ALINMALI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Adana, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Mersin için 'sarı', Rize ve Artvin içinse 'turuncu' alarm verdi. Bu alarm renkleri, yağışların şiddetini ve tehlike derecesini gösteriyor. Sarı alarm, potansiyel tehlikeli hava durumunu; turuncu alarm ise tehlikeli hava durumunu ifade ediyor. Vatandaşların bu uyarılara dikkat etmeleri ve gerekli önlemleri almaları önem taşıyor.

Bu noktada sağanak yağışlardan kaynaklı olarak vatandaşların çok tedbirli ve önlemli olması gerekiyor. Hava durumu hakkında bir gelişme olduğunda okuyucularımızla anlık olarak paylaşacağız. 

SONRAKİ HABER