65 yaş üstüne büyük müjde! Başkan Işıkhan açıkladı: O uygulama resmen hayata geçiriliyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye için önemli bir hizmet olan yaşlı bakım sigortası üzerinde aylarca çalıştıklarını açıkladı. İşte Işıkhan'ın İzmir'de gerçekleştirdiği konuşma ve yaşlı bakım sigortasına dair tüm detaylar...

65 yaş üstüne büyük müjde! Başkan Işıkhan açıkladı: O uygulama resmen hayata geçiriliyor
Yaşlı bakım sigortası hayata geçiriliyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, yaşlı bakım sigortası hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Işıkhan konuşmasında "Sayın Cumhurbaşkanı'mızın 5 yıllık seçim vaatleri içerisinde yaşlı bakım sigortasının gündeme alınması söz konusu. Biz aylarca çalıştık ve bu önemli hizmeti ürettik. İnşallah bu hizmet, tüm vatandaşlarımıza yönelik çok önemli bir adım olacak." cümlelerine yer verdi.

Yaşlı bakım sigortası, yaşlı ve bakıma muhtaç bireyler için sosyal güvenlik kapsamında sunulan bir hizmeti içerirken Başkan Işıkhan'ın açıklamasıyla, yaşlıların ve bakım ihtiyacı olan vatandaşların daha iyi desteklenmesi ve korunması amaçlandığı vurgulandı.

"ÇOK ÖNEMLİ BİR HİZMET OLACAK"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, yaşlı bakım sigortası hizmetinin tanıtımını yapmak üzere İzmir'e geldi. Bakan Işıkhan, burada yaptığı açıklamada, "Yaşlı bakım sigortası üzerinde aylarca çalıştık. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın 5 yıllık seçim vaatleri içerisinde yaşlı bakım sigortasının gündeme alınması söz konusu. Biz ürettik ve bizim Bakanlığımıza nasip oldu. İnşallah tüm vatandaşlarımıza yönelik çok önemli bir hizmeti olacak." dedi.

Işıkhan, İzmir programı kapsamında Vali Süleyman Elban'ı ziyaret etti ve Şeref Defteri'ni imzaladı. Bakan Işıkhan'a AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı ile AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı eşlik etti.

Ardından İzmir Mardinliler Eğitim Kültür Dayanışma ve Kalkınma Vakfı'na geçen Işıkhan, burada yaptığı konuşmada, Mardin'de doğduğunu, daha sonra İzmir'e göç ettiklerini belirterek, o süreçte kardeşleriyle çalışmaya başladığını söyledi.

Yerel seçim sürecine değinen Işıkhan, "Bu yerel seçimde İzmir Büyükşehir'in kaderi değişir diye arzu ediyoruz. Bu da sizlerin sayesinde olacak inşallah. Teşkilatlarımızın, MKYK üyelerimizin, sayın vekillerimiz zaten gece gündüz alanda." şeklinde konuştu.

5 YIL İÇİNDE HAYATA GEÇİRİLMES PLANLANIYOR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, İzmir ziyareti sırasında yaşlı bakım sigortası hizmetini tanıttı. Yaşlı bakım sigortasının önemine vurgu yaparak, "Yaşlı bakım sigortası üzerinde aylarca çalıştık. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın 5 yıllık seçim vaatleri içerisinde yaşlı bakım sigortasının gündeme alınması söz konusu. Biz ürettik ve bizim Bakanlığımıza nasip oldu. İnşallah tüm vatandaşlarımıza yönelik çok önemli bir hizmeti olacak. Nüfusumuz yaşlanıyor. Yaşlandığı için bazı risklere karşı bu sigorta çok önemli. İnşallah onu da 5 yıllık zaman içerisinde hayata geçireceğiz." ifadelerini kullandı.

Ayrıca, Bakan Işıkhan'ın İzmir'deki etkinlikleri sırasında gençlerin ve kadınların istihdamı ve eğitimi konularında taahhüdünü vurguladık. Işıkhan, gençlerin iş bulma konusundaki zorlukları ve çırak yetiştirmenin öneminin altını çizdi.

SONRAKİ HABER