65 yaş üstü ve engelli vatandaşlara duyuruldu! Başvuru yapanların adresine teslim edilecek!

Engelli ve 65 yaş üstü vatandaşlara devletten sevindirici haber geldi. 65 yaş üstü ve engelli vatandaşlara e- devlet şifresi evlerine kadar ulaştırılacak. Üstelik ücretsiz olacak, başvuru yapanlardan herhangi bir ücret alınmayacak.

65 yaş üstü ve engelli vatandaşlara duyuruldu! Başvuru yapanların adresine teslim edilecek!

Devletten 65 yaş üstü ve engelli vatandaşlara güzel haber geldi. Bu zamana kadar e-devlet şifresini almak için şubelere gitmek zorunda kalınıyordu. Bu sistemde engelli ve 65 yaş üstü vatandaşların hayatlarını biraz daha zorlaştırıyordu. Bugün yayımlanan haber ile devletten 65 yaş üstü ve engelli vatandaşalar güzel haber geldi. ‘’ Adrese Teslim Şifre Başvurusu’’ ile başvuru yapan engelli veya 65 yaş üstü vatandaşlara ücretsiz şifre gönderimleri yapılacak.

Devlet’ten adrese teslim şifre başvurusu uygulaması

E-devlet üzerinden emeklilik işlemleri, sağlık sigortası işlemleri, eğitim ve sınav işlemleri, tapu işlemleri, kimlik, pasaport ve ehliyet yenileme işlemleri gibi birçok işlem online olarak mesai mefhumu olmadan yapılabiliyor. Bunula birlikte e-devlet devlet işlemlerinde ulaşımı daha güvenli ve hızlı yapmaya olanak sağlıyor. Bu gibi kolaylıklar ve hızlılığı sebebi ile çok fazla kullanılan e-devlet uygulamasına PTT şubelerinden 2 TL ücret ile bizzat kişinin başvurması dahilinde şifre verilerek giriş yapılabiliyor.

PTT şubelerine ulaşımı zor olan 65 yaş üstü ve engelli vatandaşların ulaşımını kolaylaştırmak ve e-devlet dijital dönüşüm sürecine dahil olmaları için yeni bir uygulama başlattı. Adrese teslim şifre başvurusu uygulaması ile devlet 65 yaş üstü ve engelli tüm vatandaşların başvuruları dahilinde e-devlet şifrelerini adreslerine kadar kargolayacak. Üstelik yapılan açıklamaya göre gönderimin ücretsiz olacağı da belirtiliyor.

Başvurular nasıl olacak?

Engelli ve 65 yaş üstü vatandaşlar engelli kimlik kartlarıyla bu uygulamaya başvuru yaparak ücretsiz e-devlet şifrelerine sahip olacaklar. Engelli ve 65 yaş üstü yaşlı vatandaşların bu uygulamaya e-devlet üzerinden veya ilgili makamların müşteri hizmetleri aracılığı ile başvuru yapabilecekler. Başvuruları tamamlandıktan sonra adayların belirttiği adrese e-devlet şifrelerinin postalanacağı da yine yapılan açıklamalar içerisinde duyurulmuştur. Haberin detayları için resmi web adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

 

SONRAKİ HABER