65 yaş üstü vatandaşlara güzel haber: Ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz

65 yaş üstü vatandaşlara güzel haberi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca verdi. Koca, resmi olarak yaptığı açıklamasında belirtilen vatandaşların ücretsiz olarak grip aşısından yararlanabileceklerini belirtti. Bunun üzerine diğer vatandaşlar için aşı fiyatları merak konusu oldu. İşte merak edilenler

65 yaş üstü vatandaşlara güzel haber: Ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, X sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında grip aşı uygulamasının başladığını açıkladı. Artık bugünden itibaren vatandaşlar grip aşılarını gidip yaptırabilecek. Peki, 65 yaş üstü vatandaşlar dışında kimler grip aşısından ücretsiz olarak yararlanabilecek?

KİMLER ÜCRETSİZ GRİP AŞISI YAPTIRABİLECEK?

Grip aşısının ücretsiz olarak yararlanabileceği gruplar merak konusu oldu. Özellikle 65 yaş üstü vatandaşlar dışında, 65 yaş altı vatandaşlar da grip aşısından cüretsiz yararlanabilecek. Ancak bu kişilerin kronik rahatsızlığının olması gerekiyor. Bu kişiler grip aşısı için aile hekimlerine başvurabilecek ve reçete yazdırabilecek. Eczanelerden aşılarını ücretsiz alanlar grip aşılarını en kısa süre içerisinde yaptırabilecek.

65 yaş üstü vatandaşlar için ücretsiz grip aşısı uygulaması başladı.

GRİP AŞISI FİYATI NE KADAR?

Ücretsiz grip aşısı için hakkı olmayan kişiler de 2023 grip aşısı fiyatlarını merak ediyor. 2023 yılı için aşı fiyatının ortalama 450 TL civarında olduğu ifade ediliyor. Ancak fiyatların eczanelere göre farklılık gösterebileceğini söyleyebiliriz.

SONRAKİ HABER