6 Şubat 2023 Pazartesi günü okullar tatil mi? Yarın hangi illerde kar tatili olacak?

6 Şubat 2023 Pazartesi günü okullarda 2. dönem başlarken, öğrenciler ve aileler okulların tatil durumu ile ilgili son dakika gelişmelerini sorgulamaya başladı. Bazı illerde olumsuz hava koşullarından dolayı eğitime ara verildi.

6 Şubat 2023 Pazartesi günü okullar tatil mi? Yarın hangi illerde kar tatili olacak?

Soğuk hava ve kar yağışının ardından bazı illerde eğitime ara verilirken, öğrenciler ve veliler de hangi illerde tatil olacağını araştırmaya başladı. Peki, olumsuz hava koşullarından dolayı hangi illerde eğitime ara verildi? İşte 6 Şubat 2023 Pazartesi günü kar tatili olan iller…

Diyarbakır Çüngüş Kaymakamlığı açıklama yaptı!

Olumsuz hava koşullarından dolayı Diyarbakır Çüngüş Kaymakamlığı açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Kaymakamlığımızca, meteorolojik verilere dayılı olarak yapılan değerlendirme sonucu, ilçemizde devam eden ve önümüzdeki günlerde de devam edecek olan yoğun kar yağışı nedeniyle, öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin can ve mal güvenliği düşünülerek; Tüm resmi, örgün ve yaygın eğitim kurumlarında eğitim öğretim faaliyetlerine, 06-07/02/2023 Pazartesi ve Salı günleri, 2 gün süre ile ara verilmiştir.”

Sivas Valiliği açıklama yaptı!

Sivas Valiliği de olumsuz hava koşullarından dolayı açıklama yaptı. Açıklamada: “Gece saatlerinden itibaren başlayacak, zaman zaman tipi şeklinde beklenen kar yağışının ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı başta olmak üzere meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı tedbir amaçlı; İl genelinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her tür ve derecedeki resmi- özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında 6 Şubat Pazartesi günü 1 (bir) gün süre ile eğitim öğretime ara verilmiştir. Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan görevli personellerden hamile, engelli, diyaliz hastalı, kalp ve böbrek yetmezliği gibi kronik ağır hastalığı olan kamu görevlileri 6 Şubat Pazartesi günü 1 (bir) gün süre ile idari izinli sayılacaklardır” ifadeleri kullanıldı.

Tunceli Valiliği’nden açıklama geldi!

Tunceli Valiliği’nin yaptığı açıklamaya göre; “Tunceli ilimiz genelinde devam eden akşam saatlerinde şiddetini arttırması beklenen kar yağışı nedeniyle olası risklerin önüne geçmek üzere 6 Şubat 2023 Pazartesi günü ilimiz genelindeki okulların tüm kademelerinde (Halk Eğitim, Gençlik Spor kursları vb. dahil) eğitim ve öğretime ara verilmiştir. Kamuda çalışan hamile ve engelli personellerimiz de aynı gün idari izinli sayılacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Gaziantep Valisi Davut Gül’den açıklama geldi!

Gaziantep Valisi Davut Gül de açıklama yaptı. Açıklamada” Gaziantep’teki yoğun kar yağışı dolayısıyla 6 Şubat Pazartesi günü tüm eğitim kurumları ve rehabilitasyon merkezleri bir gün tatil edilmiştir. Engelli ve gebe kamu personelleri idari izinli sayılacaktır. Kar topu oynayıp, kitap okuyun” ifadeleri kullanıldı.

Siirt Şirvan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü açıklama yaptı!

Siirt Şirvan ilçesinde de eğitime ara verildiği açıklandı. Şirvan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Şirvan ilçemiz ve köylerimizde yaşanan olumsuz hava koşulları sebebiyle, ilçe merkezi dışında bulunan tüm köylerimizde eğitime iki gün süre ile  (Pazartesi ve Salı) ara verilmiştir. Kamuoyuna ilgi ile duyurulur.”

Hakkari Valiliği’nden açıklama geldi!

Hakkari Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre; “İl genelinde etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 6 Şubat 2023 Pazartesi günü ilk ve orta dereceli eğitim öğretim kurumları, özel öğretim kursları, halk eğitim merkezleri, rehberlik ve araştırma merkezleri ve özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim öğretime 1 gün ara verilmiş olup, engelli ve hamile kamu personeli de 1 gün idari izinli sayılacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Elazığ Valiliği’nden açıklama geldi!

Elazığ Valiliği yaptığı açıklamaya göre; “Sevgili çocuklar, olumsuz hava şartları nedeniyle il genelinde (ilçeler dahil) tatilin 2 gün uzatılmasına karar verdik. Bu arada engelli ve hamile kamu çalışanları da idari izinli sayılacaktır” ifadeleri kullanıldı.

SONRAKİ HABER