35 bin TL maaşla en az lise mezunu personel alımı yapılacağı duyuruldu!

35 bin TL maaşla en az lise mezunu personel alımı yapılacağı duyuruldu!
İş arayan vatandaşlarının dikkatine! Türkiye’nin en talep gören kurumuna en az lise mezunu, personel alımı yapılacağı duyuruldu. Alımı yapılacak personel ise 35 bin TL maaş ödemesi yapılacağı bilgisi verildi. Personel alımı ile ilgili detaylar işte sizlerle...

Sosyal medya hesabı aracılığıyla, kadın ve erkek kabin memuru alımı yapılacağını dile getiren, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat personel alım ilanı ile ilgili ayrıntıları aktardı. Peki personel alım için başvuru şartları neler? Başvurular ne zaman başlayacak? Başvuru işlemleri nereye ve nasıl yapılacak? Tüm soruların cevaplarını haberimizin devamında bulabilirsiniz...

Ahmet Bolat, 2024 yılı için personel alımı yapılacağını duyurdu!

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, Sosyal medya hesabı üzerinden “Türk Hava Yolları” bünyesine katılarak istihdam sağlayacak, hostes (kabin memuru) alımı yapılacağı bilgisi verdi. Bolat, alımı yapılacak kabin memuru için başlangıç maaşı olarak, 28 bin TL ilerleyen zamanlarda da bulunduğu pozisyonda yükselen kabin memurlarına 35 bin TL civarında maaş ödemesi yapılacağını açıkladı.

Başkan Bolat, Türk Hava Yolları bünyesinde alımı yapılacak olan, kabin memurların maaşları 2023 yılı dahilinde, medeni durum, hizmet süresi ve tecrübe gibi faktörlere göz önünde bulundurarak, değişkenlik gösterebileceğini vurguladı.

Kabin memuru olmak için talep edilen şartlar neler?

Türk Hava Yolları bünyesine katılarak istihdam sağlamak isteyen adayların talep edilecek şartları şu şekilde sıralayabiliriz;

Kabin memuru alımı için başvuru yapacak adayların, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve ya Mavi kart sahibi olması gerekmektedir.

Adayların, 01 Ocak 1983 ile 31 Aralık 2003 tarihleri arasında doğmuş olması da aranan şartlar arasında yer alabilir.

Türk Hava Yolları bünyesine katılmak isteyen adaylardan, İki yabancı dil tercihine ek olarak , iyi derecede İngilizce bilmesi ve en az lise mezunu olması gerekmektedir.

Başvurularının olumlu sonuçlanması için adayların, Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmaması gerekmektedir.

Tüm bunlara ek olarak, daha önce Türk Hava Yolları ve iştirakleri kapsamında herhangi bir işyerinden disiplinsizlik ya da  sağlık nedeniyle ayrılmamış olması gibi şartlar talep edilecektir.