30 ilde kuvvetli yağış bekleniyor! Meteoroloji o ilde yaşayanları uyardı!

Meteoroloji uzmanlarından yeni bir uyarı daha geldi. Uzmanların yaptığı son açıklamalara göre 30 il için hava şartlarında uyarılar yapıldı. Meteoroloji uzmanları 30 il için uyarılar yaptı. Sağanak yağışın etkili olacağı bildirildi.

30 ilde kuvvetli yağış bekleniyor! Meteoroloji o ilde yaşayanları uyardı!

Meteoroloji uzmanlarından yeni bir açıklama yapıldı. Meteoroloji uzmanlarının yaptığı açıklamalara göre 30 il için sağanak yağışların etkili olacağı belirtildi. Yapılan açıklamalara göre hava sıcaklıklarının yalnız bir bölge için mevsim şartlarının altında seyredeceği belirtildi. Diğer bölgelerde ise hava sıcaklıkları mevsim normallerinde devam edecek. Meteoroloji uzmanlarının açıkladığı ve uyarıda bulunduğu 30 il hangi iller? Bu illerde hava şartları nasıl seyredecek? Tüm detaylar haberimizin devamında…

30 il için uyarı yapıldı

Geçtiğimiz haftada da ülke genelinde yağışların etkili olacağını açıklayan meteoroloji uzmanları bu haftaki hava tahminlerinde de ülke genelinde sağanak yağışların etkili olacağını duyurdu. Hatta 30 il için sağanak yağışlar sebebi ile sel ve taşkınların olabileceği uyarılarında bulundu. Bildirilen sağanak yağışların özellikle,

Marmara’nın güney ve doğusu,

Ege, Batı Akdeniz,

Doğu Akdeniz'in iç kesimleri,

İç Anadolu,

Karadeniz,

Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu bölgelerinde sağanak ve gök gürültülü geçeceği tahminlerinde bulunuluyor. Marmara'nın doğusu, Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Çorum, Isparta, Burdur, Antalya'nın kuzey ve batı çevreleri ile Çanakkale'nin doğu ilçelerinde ise şiddetli yağış uyarıları yapılıyor.

İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz'in doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile yağış uyarısı yapılan yerlerde de kuvvetli rüzgârın hâkim olacağı vatandaşların önlemlerini almaları söylenirken o bölgeler için uyarılar yapılıyor.

Uyarılar hangi 30 il için

Meteoroloji uzmanlarının uyarı yaptığı 30 il açıklamalarda, Afyonkarahisar, Antalya, Balıkesir, Bolu, Bursa, Çankırı, Eskişehir, İstanbul, Kastamonu, Kütahya, Muğla, Sinop, Zonguldak, Bartın, Karabük, Ankara, Aydın, Bilecik, Burdur, Çanakkale, Denizli, Isparta, İzmir, Kocaeli, Manisa, Sakarya, Uşak, Kırıkkale, Yalova, Düzce. Olarak belirtildi. Meteoroloji uzmanları bu illerdeki vatandaşları şiddetli yağışların sebep olacağı sel ve taşkınlıklara karşı dikkatli olmaları hususunda uyardı.

 

SONRAKİ HABER