23-27 Mart arası için alarm verildi! Orhan Şen dikkat çeken açıklama yaptı: O şehirlerde kar yağışı olacak

Kuraklık tehdidi vatandaşların yağışlarla ilgili son durumu dikkatle takip etmesine neden olduğu belirtilerek özellikle bu sene yağışların az oluşu nedeniyle hem ne zaman yağmur yağacağı hem de ne zaman kar yağacağı merak edildiği bildirildi.

23-27 Mart arası için alarm verildi! Orhan Şen dikkat çeken açıklama yaptı

Kar yağacak mı? Yağmur yağacak mı? Kar ne zaman yağacak? Sıcaklıkların yüksek oluşu ve kuraklık tehdidi tüm yurtta hava durumu tahminlerinin dikkatle takip edilmesine yol açtığı paylaşılarak hava durumu hakkında çarpıcı bir açıklama yapıldı. Prof. Dr. Orhan Şen, haftaya ülkeye soğuk hava girişi olacağını belirtti ve Salı ve Çarşamba günleri için uyarı yaptı.

Prof. Dr. Orhan Şen sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda bugün Perşembe ülke genelinde yağmur olduğunu belirtti ve sıcaklıkların ortalama ve altında olduğunu ifade etti.

KAR YAĞIŞI OLACAK

Orhan Şen söz konusu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Bugün Perşembe ülke genelinde yağmur var. Sıcaklıklar ortalama ve altında. Yarın batıda yağış kesiliyor. Sıcaklık hafta sonu artacak İstanbul 17-18 C olur bugün 11 C. Haftaya ülkeye soğuk hava girişi var. Salı Çarşamba Anadolu'da kar yağışı görülür. Takip edelim"

SELE DİKKAT 

Şen bir diğer paylaşımında da hafta sonu Cuma Cumartesi Pazar Güneydoğu Anadolu bölgesinde yağışlar kuvvetli olacağını belirtti ve hem sel bölgesi hem deprem bölgesi olarak dikkat edilmesi gerektiğini ifade etti.

METEOROLOJİ DE UYARDI

MGM tarafından yapılan açılkamada ise "Meteoroloji'nin son hava durumu raporuna göre; ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu (Iğdır, Van ve Hakkari hariç),Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır ve Siirt çevrelerinin yağmur ve sağanak, Batı Akdeniz ve Güney Ege’nin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunmaktadır." denildi. 

SONRAKİ HABER