2024'te ehliyet almak 20 bin TL'yi geçecek mi? Sürücü adaylarının korkulu rüyası!

Sürücü adaylarını üzecek bir haberle karşı karşıyayız. İzmir Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği Başkanı Tolga Abacı, 2024 yılında ehliyet fiyatlarının tüm harcamalar dahil 20 bin TL'yi aşacağını açıkladı.

2024'te ehliyet almak 20 bin TL'yi geçecek mi? Sürücü adaylarının korkulu rüyası!

Yeni yılla birlikte beklenen zamlar, ehliyet kurslarını pahalı hale getirecek. İzmir Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği Başkanı Tolga Abacı'nın aktardığı bilgilere göre, 2024 yılında ehliyet almak isteyenlerin cebinden 20 bin TL gibi yüksek bir miktar çıkacak.

Zam haberi sürücü adaylarını endişelendirdi

Bu zam haberi, sürücü adaylarını düşündürüyor ve ehliyet almak isteyenler için maddi bir zorluk oluşturabilir. Ehliyet fiyatlarındaki bu büyük artış, gelecekte sürücü adaylarının daha fazla maddi kaynak ayırmasını gerektirecektir.

2024 yılında ehliyet almanın bedelinin 20 bin TL'yi aşacağını belirten Eğitimcileri Derneği Başkanı Tolga Abacı, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Abacı, kursiyerlerin sınav güzergahında 14 direksiyon dersi almak zorunda olduğunu ve her bir dersin 50 dakika olması gerektiğini ifade etti.

Eğitimciler derneği başkanı uyarıyor

Kursiyerlerin kullandıkları araçların yorulduğunu ve normalden üç kat daha fazla yakıt tükettiğini kaydeden Abacı, yedek parça maliyetlerinin arttığını dile getirdi.

Araçlardaki debriyaj setlerinin bir yılda en az üç kez değiştirildiğini belirten Abacı, diğer maliyetlerin de ciddi bir artış gösterdiğini vurguladı. Eğitim sürecinde bu maliyet artışının normal olduğunu ancak son derece yüksek olduğunu ifade eden Abacı, durumu eleştirmenin doğru olmadığını söyledi.

SONRAKİ HABER