2023 vergi affı için borç yapılandırma son başvuru tarihi ne zaman?

Milyonlarca vatandaşın dört gözle beklediği vergi cezaları, gecikme faizi, idari para cezaları, sigorta primleri, KYK borçlarını kapsayan kanun ile ilgili TBMM’den açıklama geldi. 2023 vergi affı ile ilgili detaylar haberimizin devamında sizlerle birlikte...

2023 vergi affı için borç yapılandırma son başvuru tarihi ne zaman?

 2023 vergi affı için borç yapılandırması TBMM’de kabul edilerek Resmi Gazete’de yayımlandı. Yapılandırma başvurusu son tarih ne zaman? Vergi affı borç yapılandırma başvurusu nasıl yapılacak? Merak edilen tüm soruların cevabı işte sizlerle...

2023 vergi affı borcu yapılandırma  

2023 Vergi affı TBMM tarafından kabul edilmesinden sonra Resmi Gazete’de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi. Devlete borcu olan tüm vatandaşları yakından ilgilendiren bu haber ile ilgili detaylar tek tek paylaşıldı. Vergi affı, borç yapılandırma Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından milyonlarca vatandaş yapılandırma ile ilgili sorularına cevap aramaya başladı. Vergi affından yararlanmak isteyen kişiler başvuru tarihini merak ederek araştırmaya devam ediyor. Başvuru tarihi belirlendi. Vergi affı için borç yapılandırması, vergi cezaları, gecikme faizi, idari para cezaları, sigorta primleri, KYK borçları gibi borçları kapsamaktadır.

2023 borç yapılandırması başvurusu

Devlete borcu olan milyonlarca kişinin merakla beklemiş olduğu borç yapılandırma kanunu TBMM’de tarafından kabul edilerek resmi gazetede üzerinden yayımlanarak yürürlüğe girdi. Vergi affı ile ilgili başvuruların nasıl yapılacağı açıklandı. Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi aracılığı ile kullanıcı kodu, şifre, e-Devlet şifresi ile veya e-Devlet platformu üzerinden İnteraktif Vergi Dairesi’ne giriş yapılmasından sonra bağlı olunan vergi dairenize şahsen veya posta yoluyla diğer vergi daireleri aracılığı ile de kolayca başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Borç yapılandırma kanunu ile ilgili başvuru tarihleri ise milyonlarca kişi tarafından merak konusu oldu. Borç yapılandırma yasası tarihi belirlendi. Vergi affı için borç yapılandırma başvuru tarihi 31 Mayıs 2023 olarak belirlendiği açıklandı. Devlete olan borçların yapılandırması ile ilgili başvuruları 31 Mayıs’ta kabul edilecek. İlk taksit ödemesi ise 30 Haziran 2023 olacak şekilde tasarlandığı bildirildi. 2023 vergi affı için bu defa 48 ay taksit imkanı sunulacak.

SONRAKİ HABER