2023 Mayıs ayı evde bakım maaşı ödeme takvimi! Evde bakım maaşı şartları açıklandı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenen “Evde Bakım Aylığı” ödemelerinin ne zaman yatacağı merak konusu olurken, merak edilen soruya yanıt geldi. Evde bakım aylığı alan ihtiyaç sahibi kişilere müjde verildi.

2023 Mayıs ayı evde bakım maaşı ödeme takvimi! Evde bakım maaşı şartları açıklandı!

Evde bakım maaşı alan vatandaşlar tarafından merak konusu olan ödeme takvimi sonunda netlik kazandı. Mayıs ayı Evde Bakım Aylığı ödeme takvimi belli oldu. Peki ödemeler ne zaman hesaba yatacak? Evde bakım aylığı ödeme takvimi ile ilgili tüm detaylar haberimizin devamında sizlerle birlikte..

Mayıs ayı evde bakım maaşı ödendi mi?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi kişilere birbirinden farklı destek programı hazırlayarak ihtiyaçlarına en uygun olan hizmetten yararlanmak isteyen kişilere büyük avantajlar sağlıyor. Aile Bakanlığı ihtiyaç sahibi kişilere aylık, 3 ayda bir ve bir defaya mahsus olmak üzere birbirinden farklı destek ödemesi yapmaya devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hazırlanan destek programından birisi de evde bakım aylığı bu destek ödemesi her ay belli günlerde ihtiyaç sahibi kişilerin hesaplarına aktarılıyor. Bu nedenle de evde bakım aylığı alan kişiler tarafından ödeme takvimi merak konusu oluyor.

Aile Bakanlığı tarafından hazırlanan evde bakım aylığının ne zaman yatacağı merak konusu olurken, merak edilen soruya yanıt geldi. Evde bakım maaşı alan vatandaşlar tarafından merak konusu olan ödeme takvimi sonunda netlik kazandı. Mayıs ayı ödeme takvimi belli oldu. Mayıs ayının ortasında başlayarak 31’ine kadar devam edeceği konusunda açıklama yapıldı.

Evde bakım aylığından yararlanmak için aranan şartları neler?

 Evde bakım yardımından yararlanmak isteyen kişilerin bazı şartları taşıyor olması gerekmektedir. Evde bakım aylığından yararlanmak için belirlenen şartları ise şu şekilde;

Bakım maaşından yaralanmak isteyen kişilerin bakıma ihtiyacı olan kişilerin 65 yaş üzeri veya yüzde 50 ve üzeri engelli olması gerekmektedir.

Bakım muhtaç kişilerin 65 yaş üzeri veya yüzde 50 ve üzeri engelli olması ile birlikte aylık gelirleri hane halkının her bir bireyin gelirlerinin devlet tarafından belirlenmiş sınırın altında olması da aranan şartlar arasındadır.

SONRAKİ HABER