13 ilde sarı kodlu alarm verildi! Dikkat kuvvetli yağış geliyor! Eskişehir, İzmir, Aydın...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden sarı kodlu uyarı! Sıcak havalara aldanmayın, sağanak yağışlar devam edecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü 13 il için sarı kodlu uyarı yaparak, vatandaşların tedbirli olması gerektiğinin altını çizdi.

13 ilde sarı kodlu alarm verildi! Dikkat kuvvetli yağış geliyor! Eskişehir, İzmir, Aydın...

Havaların ısınmasıyla rahatlayan vatandaşlara kötü haber meteorolojiden geldi. Sel, su baskını gibi felaketi olma ihtimaline karşı 13 ili uyarıldı. Peki yağışlar en çok hangi bölgeyi etkisi altına alacak? Havalar ne zaman mevsim normallerine dönecek? Güncel hava durumu tahmini haberimizin devamında sizlerle birlikte..

Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyardı 

Meteoroloji, sarı kodlu uyarı yaparak şu illeri uyardı;

Eskişehir, Manisa, Uşak, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Isparta, İzmir, Kütahya.

Bölgelere göre hava durumu

Marmara, Ege, Batı Karadeniz, Akdeniz bölgelerinde genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava etkisini gösterirken, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yaşanması tahmin ediliyor. Yağışların özellikle Bilecik çevrelerinde yerel ve kuvvetli olması tahmin ediliyorken, Ege bölgesi için yağışların İzmir haricinde yer yer kuvvetli olabileceği belirtildi.

Batı Akdeniz’de yer yer kuvvetli olabilmesi tahmin ediliyor. Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinde güney yönünden yer yer kuvvetli rüzgar eseceği tahmin ediliyor.

İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde de parçalı ve çok bulutlu yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların görülmesi tahmin edilirken, Orta ve Doğu Karadeniz için Artvin ve Rize hariç diğer bölgelerde aralıklı ve sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor.

Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güney yönünden kuvvetli rüzgar olacağı bilgisi verildi.

Doğu Anadolu Bölgesinde ise akşam saatleri itibarıyla Muş ve Bitlis çevrelerinde yağışların yerel ve kuvvetli olması tahmin ediliyor. Bölge geneli ise rüzgar güney yönünden kuvvetli eseceği tahmin ediliyor.

Güneydoğu Anadolu bölgesi için Şanlıurfa dışında bölge genelinde yerel ve sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor. Akşam saatlerine doğru Batman ve Siirt çevrelerinde yağışların yerel ve kuvvetli olacağı belirtilirken, Bölge genelinde oluşabilecek toz taşınımı için uyarı yapıldı.

 

SONRAKİ HABER