Gram Altın Yine Rekor Tazeledi! Altın Fiyatı Artmaya Devam Ediyor! İslam Memiş'ten Yeni Altın Yorumu!

Altın piyasalarında sular durulmuyor! 17 Aralık Cuma gününe haftanın yukarı yönlü başlayan gram altın yeni rekora gidiyor…

Gram Altın Yine Rekor Tazeledi! Altın Fiyatı Artmaya Devam Ediyor! İslam Memiş'ten Yeni Altın Yorumu!

Merkez Bankası faiz kararı sonrasında dolar kurunda yaşana hareketlilik altın fiyatlarını da doğrudan etkilemiş durumda. Haftalardır yükselme eğilimine devam eden gram altın rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Altın Piyasaları Uzmanı İslam Memiş ise altının gidişatı hakkında yeni değerlendirmelerini açıkladı.

Gram altın 910 liralık yeni rekoruyla dikkat çekerken, çeyrek altında ise 1.487 TL seviyelerinde tarihi bir zirve görülmeye başladı. Faiz indirimi sonrasında piyasalarda görülen hareketlilik ise yakından takip edilmeye devam ediyor. Haftanın son işlem gününde altın piyasalarındaki hareketlilik piyasa uzmanları tarafından gün boyunca takip edilecek.

İslam Memiş’ten Dikkat Çeken Altın Yorumu

Geçtiğimiz günlerde ABD Merkez Bankası FED’in yeni kararları sonrasında değerlendirmelerde bulunan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Yaşanan son artış ile altın alımının maliyetli olduğuna işaret eden Memiş, altının takip eden önümüzdeki hafta boyunca yeni direnç seviyelerinin test edilebileceği ifade edildi.

Merkez Bankası tarafından yılın son faiz kararında da indirim yolunun tercih edilmesi piyasalarda hareketliliğin devam etmesine neden olduğu bildirildi. Gram altın yeni rekora giderken altın alımının şuan için yüksek maliyetleri olacağı için altın piyasalarında belirsizliğin hakim olabileceğine işaret etti.

Gram Altın Ne Kadar Oldu?

Gram altın dolar kurunda yaşanan son yükselişin ardından yeniden değer kazandı. Son haftalarda sert sıçramalar görülen gram altın, 17 Aralık 2021 Cuma sabah saatleri itibariyle, piyasaların son işlem gününde 910 TL rekor seviyesinde ilerlemeye devam ediyor. Rekor üstün rekor tazeleyen gram altının yükselişine devam etmesi beklentisi sürüyor.

Çeyrek Altın Kaç TL?

Faiz indirimleri, küresel piyasalarda altının değer kazanması ve kur artışına bağlı olarak çeyrek altında da yükseliş devam ediyor. 1.487 TL seviyesinden haftanın son işlem gününe başlayan çeyrek altın, gün boyunca yukarı yönlü hareketini sürdürecek gibi görünüyor.

Cumhuriyet Altını Ne Kadar?

Gram ve çeyrek altında olduğu gibi cumhuriyet altınında da yeni rekorlar gelmeye devam ediyor. 5.925 TL seviyesine ulaşan cumhuriyet altını haftanın son gününde ilerleyişini sürdürecek gibi görünüyor.