Gözler ÖSYM'de: 2022 YÖKDİL Sınavı Yapılacak mı, İptal mi Edildi?

13 Mart 2022 Pazar günü ÖSYM tarafından yapılacak olan 2022 YÖKDİL sınavı yapılacak mı? Yoğun kar yağışı nedeniyle sınavın iptal edilip edilmeyeceği merak ediliyor. Sınava ilişkin açıklama için gözler ÖSYM'de.

Gözler ÖSYM'de: 2022 YÖKDİL Sınavı Yapılacak mı, İptal mi Edildi?

Akademik kariyer yapmayı planlayan adayların girdiği 2022 YÖKDİL 13 Mart 2022 Pazar günü yapılacak. Sınav 10.15'te başlayacak. Son günlerde yurt genelinde etkisi devam ettiren kar yağışı nedeniyle başta İstanbul olmak üzere pek çok ilde okullar tatil edildi. Kamuda çalışan hamile ve engelli personeller idari izinli sayıldı. Olumsuz hava koşullarının etkisini devam ettirmesi nedeniyle 2022 YÖKDİL sınavı yapılacak mı, YÖKDİL iptal mi edildi? gibi sorular adaylar tarafından merak ediliyor.

ÖSYM ADAYLARI UYARDI

Gözler ÖSYM'de: 2022 YÖKDİL Sınavı Yapılacak mı, İptal mi Edildi?

ÖSYM, resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile yarın yapılacak sınava girecek adaylara bir uyarıda bulundu. Buna göre sınava girecek adaylar, 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacak. ÖSYM'nin adaylar için paylaştığı bu uyarı neticesinde sınavın ertelenmediği, 13 Mart 2022 Pazar günü yapılacağı da kesinleşmiş oldu. ÖSYM, adaylara, sınav giriş belgeleri ve kimliklerinin yanında bulunması gerektiğini de hatırlattı.

SORU SAYISI VE SINAV SÜRESİ AYNI OLACAK

Daha önceki sınavlarda olduğu gibi YÖKDİL'de adaylara 80 soru ve bu soruları cevaplamaları için 180 dakika süre verilecek. Adaylara, sözcük bilgisi, dil bilgisi, çeviri ve okuduğunu anlama soruları sorulacak.

YÖKDİL SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

SONRAKİ HABER