Gözler Kabine Toplantısı'nda: KDV Düzenlemesi, Memur ve Emekliye Ek Zam, Doğalgazda Yeni Dönem

Haftanın ilk gününde gözler Kabine Toplantısı'na çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Arnavutluk seyahati nedeniyle Çarşamba günü toplanacak kabinenin gündeminde esnafa verilecek destekler, döviz kurları ve salgınla mücadele var. Memur ve emekliye yapılacak ek zam ile doğalgazda yeni dönem de toplantıda konuşulacak.

Gözler Kabine Toplantısı'nda: KDV Düzenlemesi, Memur ve Emekliye Ek Zam, Doğalgazda Yeni Dönem

Her hafta Pazartesi günü toplanan kabine, bu hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seyahati nedeniyle Çarşamba günü toplanacak. Şimdiden gözler Kabine Toplantısı'na çevrildi.

YENİ KORONAVİRÜS TEDBİLERİ ALINACAK MI?

Ülkemizde Omicron varyantı ile beraber vaka sayılarında artış yaşanması nedeniyle kabinede yeni koronavirüs tedbirleri de görüşülecek. Vaka sayılarının geriye çekilebilmesi için yeni önlemler alınacak mı? PCR testlerinin kaldırılmış olmasına ilişkin görüşmeler de yapılacak.

SEMRA GÜZEL'İN FEZLEKESİ DE GÜNDEMDE

HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in fezlekesine ilişkin görüşmeler Meclis Karma Komisyonu'nda ele alınacak. Fezleke komisyonda kabul edilecek mi? Fezlekenin komisyon tarafından kabul edilmesinin ardından son kararı Genel Kurul verecek.

Haber

KDV DÜZENLEMESİ DE ELE ALINACAK

Kabine Toplantısının ana gündeminde ekonomi olacak. Kur ve dalgalanma için yapılan düzenlemelerin sonuçları gözden geçirilecek. KDV düzenlemesine ilişkin de görüşmeler yapılacak. KDV düzenlemesinde gelinen aşama tekrar değerlendirilecek.

CHP KURULTAYI DA ERTELENDİ

Muhalefet hükümet gündemini yakından takip ediyor. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi toplantısının ardından MYK Toplantısı'na da başkanlık edecek. 2022 yılının Temmuz ayında yapılması beklenen kurultay, seçimler nedeniyle 1 yıl ertelenmişti. Kurultayın 1 yıl ertelenmesi kararı da MYK'da ele alınacak. Seçime yönelik yapılacak saha çalışmaları da ele alınacak.

SONRAKİ HABER