Golf Otomobil Ocak Fiyatları Açıklandı! 100 Bin Liradan Fazla Zam Geldi!

Sıfır otomobil fiyatları cep yakmaya devam ederken, Golf model araçlar için yeni yıl rakamları açıklandı. Aradaki fark ise dudak uçuklattı.

Golf Otomobil Ocak Fiyatları Açıklandı! 100 Bin Liradan Fazla Zam Geldi!

Otomobil fiyatları günden güne rekor sayılabilecek oranlarla yükselmeye devam ederken vatandaşlar araç alma hayallerini de ertelemeye başladılar. Bunun ardından sıfır otomobil sahibi olmak pek çok kişi tarafından bir hayal halini aldı.

Vatandaş bu süreçte ikinci el otomobil almaya yöneldi ancak bu durumda da fiyatların sıfır otomobillerle yarışıyor olması yeni bir hayal kırıklığına neden oldu. Sıfır otomobilde güncel çip krizi, pandeminin devam ediyor oluşu, döviz kuru ve üzerine eklenen stokçuluk sorunu büyük problem olarak dile getirildi. Yeni yılda araçlar yeni fiyatları ile satışa sunulurken dudak uçuklatmaya devam ediyor.

GOLF YENİ YIL OTOMOBİL FİYATLARI BÜYÜK ZAMLANDI!

Alman otomobil devi Volkswagen’in en çok satan ve en çok tercih edilen modellerinden olan Golf yeni yıl modelleri ile birlikte fiyatlarını da açıkladı. Bu fiyatlara bakıldığı zaman 100 bin liradan fazla ciddi bir yükselişe geçtiği ve zam oranının yansıtıldığı belirlendi.

Golf henüz Avrupa ülkelerinde satışa çıkmadı. Bunun üzerine öncesinde Türkiye’ye gelmesi heyecana neden oldu. Ancak vatandaşlar fiyatları gördükten sonra büyük hayal kırıklığı yaşadılar. Golf modelleri arasında en dolu be en yüksek olan modelin 500 bin liradan satışa çıktığı ortaya çıktı. Yeni yıl öncesinde ise en yüksek modelin fiyatı 400 bin lira civarındaydı.

Golf modellerin yeni dönemde lüks araç markaları ile ciddi bir yarış içerisine girdiği belirlendi. Ayrıca artık bayilerde rahatlıkla sıfır araç bulunabiliyor. Bu durum stokçuluk döneminin bittiğinin bir göstergesi olarak ifade edilebilir.

GOLF ARABA MODELLERİ NE KADAR?

Yeni dönem fiyatlarına göre;

  • 1.0 TSI 110 PS Manuel Impression modeli 394.700 liradan satılıyor.
  • 1.0 eTSI 110 PS DSG Life modeli ise 492.700 liraya kadar çıktı.
  • 1.0 eTSI 110 PS DSG Style modelinin fiyatı 543.200 lira oldu.
  • 1.0 eTSI 110 PS DSG R-Line modelinin fiyatı 573.300 liraya kadar çıktı.
  • 1.5 eTSI 150 PS DSG Style modeli ise zamlar sonrasında 595.600 lira oldu.