GİB açıklama yaptı: KDV, damga vergisi, muhtasar, prim hizmet beyanname süreleri uzatıldı!

Son bir haftadır Gelir İdaresi Başkanlığı'nın sistemlerinde yaşanılan problem ayyuka çıktı. Mali müşavirlerin merakla beklediği açıklama bugün yayınlanırken beyanname süreleri 29 Temmuz'a kadar uzatıldı. GİB açıklama yaptı: KDV, damga vergisi, muhtasar, prim hizmet beyanname süreleri uzatıldı!

GİB açıklama yaptı: KDV, damga vergisi, muhtasar, prim hizmet beyanname süreleri uzatıldı!

GİB açıklama yaptı: KDV, damga vergisi, muhtasar, prim hizmet beyanname süreleri uzatıldı! Son bir haftadır Gelir İdaresi Başkanlığı'nın sistemlerinde yaşanılan problem ayyuka çıktı. Mali müşavirlerin merakla beklediği açıklama bugün yayınlanırken beyanname süreleri 29 Temmuz'a kadar uzatıldı. Gelir İdaresi Başkanlığı'nın sistemlerinin çöktüğü tüm Türkiye gündeminde bazı hesaplar tarafından iddia edilirken mali müşavirlerin uzun süredir beyanname veremediği gündeme düşmüştü.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından beyannamelere ilişkin işlemler yürütülemezken bu süreçte vatandaşlar ofislerde sabahladıklarını ifade ederek sancılı bir süreç geçirmişti. Maliye Bakanlığı tarafından bu konu ile ilgili açıklama yapılması beklenirken merak edilen detaylar bugün kamuoyu ile paylaşıldı. İşte Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından bugün yapılan açıklama..

Beyanname süreleri uzatıldı

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından bugün yapılan açıklama resmi internet sitesinde yayınlandı. Buna göre ise yapılan açıklamada bugün 26 Temmuz 2022 Salı günü verilmesi son beyannamelerin süreleri 29 Temmuz 2022 Cuma gününe kadar uzatıldığı paylaşıldı. İşte o açıklama..

GİB açıklama yaptı: KDV, damga vergisi, muhtasar, prim hizmet beyanname süreleri uzatıldı!

"26/07/2022 tarihli ve VUK-144/ 2022-7 sayılı Vergi Usul Kanunu Sirküleri ile; 26 Temmuz 2022 günü sonuna kadar verilmesi gereken Katma Değer Vergisi, Damga Vergisi ve Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamelerinin verilme süreleri ile bu beyannameler üzerine tahakkuk eden vergilerin ödeme süreleri 29 Temmuz 2022 Cuma günü sonuna kadar uzatılmıştır."

Yapılan bu açıklama sonrasında mali müşavirlerden ciddi tepkiler gelmeye devam ediyor. Haftalardır beyanname veremedikleri için tepkilerini sosyal medyada dile getiren mali müşavirler son gün yapılan açıklama sonrasında ise tepkilerini göstermeye başladı. Beyanname verilememesi ile ilgili problemler yaşanmaya devam ederken ne zaman düzeleceği ise merak ediliyor.