Geri Sayım Başladı: 2022 Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi Ne Zaman Yatacak, Kaç TL?

Kurban Bayramı'na sayılı günler kaldı. 2022 Kurban Bayramı emekli ikramiyesinin ne zaman ve kaç TL olarak yatırılacağı araştırılmaya başlandı. Binlerce SSK, Bağ-Kur ve memur emeklisine kaç TL bayram ikramiyesi ödenecek? Haberimizde.

Geri Sayım Başladı: 2022 Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi Ne Zaman Yatacak, Kaç TL?

Ramazan Bayramı geride kaldı ve Kurban Bayramı için de geri sayım başladı. Milyonlarca emekli 2022 Kurban Bayramı emekli ikramiyesi için araştırmalara başladı. İlk olarak 2018 yılında başlatılan ikramiye uygulaması ile Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde emeklilere ikramiye veriliyor. 2022 Kurban Bayramı için emeklilere kaç TL bayram ikramiyesi yatacağı da belli oldu.

KURBAN BAYRAMI EMEKLİ İKRAMİYESİ KAÇ TL?

Kurban Bayramı'nda yatırılacak emekli ikramiyelerinin, Ramzan Bayramı'nda olduğu gibi yapılması bekleniyor. 2022 yılında emeklilere iki bayramda toplam 2.200 TL ikramiye yatırılacağı daha önce açıklanmıştı. Ramzan Bayramı'nda ikramiye ödemesi 1.100 lira olarak yapıldı. Kurban Bayramı için de ikramiyenin 1.100 lira olarak emeklilerin hesabına yatırılması bekleniyor.

Geri Sayım Başladı: 2022 Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi Ne Zaman Yatacak, Kaç TL?

KURBAN BAYRAMI EMEKLİ İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

Yaklaşık 2 milyon emeklinin yakından takip ettiği emekli bayram ikramiyeleri için geri sayım başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı 2022 dini günler takvimine göre Kurban Bayramı 2022 9 Temmuz Cumartesi günü başlayacak. Bayram ikramiyesinde mevcut emeklilerin yanı sıra yeni emekli olanlar da yararlanabilecek. Kurban Bayramı emekli ikramiyelerinin yatacağı tarih ise henüz net olarak açıklanmadı.

2022 KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN BAŞLIYOR NE ZAMAN BİTİYOR?

Kurban Bayramı 1. Gün: 9 Temmuz Cumartesi

Kurban Bayramı 2. Gün: 10 Temmuz Pazar

Kurban Bayramı 3. Gün: 11 Temmuz Pazartesi

Kurban Bayramı 4. Gün: 12 Temmuz Salı

KİMLER BAYRAM İKRAMİYESİ ALABİLİR?

Ramazan ve Kurban Bayramı'nda olmak üzere yılda 2 kez verilen emekli ikramiyesinden; Bağ-Kur, emekli sandığı, SSK emeklileri, şehit yakınları ve gaziler, ölüm aylığı alanlar, vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar, geçici köy korucuları, şeref aylığı alanlar, şampiyon sporcular, Kore, Kıbrıs, İstiklal Savaşı gazileri, terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller, hayatını kaybedenlerin hak sahipleri yararlanabiliyor.

SONRAKİ HABER