Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) çöktü mü? Beyannameler neden gönderilemiyor?

Vergiler ile diğer gelirlerin tahsil edildiği alanlardan birisi olan Gelir İdaresi Başkanlığı'nın sistemine birkaç gündür erişilemiyor. Sisteme giren kullanıcılar herhangi bir beyanname ve ödemede bulunamazken sistemin neden çöktüğü araştırılmaya başlandı. Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) çöktü mü? Beyannameler neden gönderilemiyor?

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) çöktü mü? Beyannameler neden gönderilemiyor?

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) çöktü mü? Beyannameler neden gönderilemiyor? Vergiler ile diğer gelirlerin tahsil edildiği alanlardan birisi olan Gelir İdaresi Başkanlığı'nın sistemine birkaç gündür erişilemiyor. Sisteme giren kullanıcılar herhangi bir beyanname ve ödemede bulunamazken sistemin neden çöktüğü araştırılmaya başlandı.

GİB beyanname gönderilemiyor

Gelir İdaresi Başkanlığı'na kullanıcılar uzun süredir giriş sağlayamazken nasıl giriş sağlayacaklarını araştırmaya başladı. Mali müşavirler uzun süredir bu problemleri ile ilgili CİMER'e yazı yazarken sisteme 4 gündür neredeyse beyanname verilemediği bilgisine ulaşıldı. Yaşanılan bu aksaklığın ne zaman çözüleceği araştırılmaya başlanırken beyannamelere ilişkin açıklamalarda gelmedi.

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) çöktü mü sorgulamaları arama motorunda son saatlerde sıkı bir şekilde yapılırken, beyannameler neden gönderilemiyor sorusuna herhangi bir yanıt bulunamadı.

Detaylar halen paylaşılmazken gelir gelmez ise Kamu Gündemi adresinde yer alacak.

Gelir İdaresi Başkanlığı eski adıyla Gelirler Genel Müdürlüğü, vergiler ile diğer gelirleri tahsil etmekle sorumlu olan, Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı bir devlet kurumudur. Teşkilat yapısı ve görev alanları, 5345 Sayılı Gelir İdaresi Başkanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun ile düzenlenmiştir.