Gebze Teknik Üniversitesi yeni rektörü Hacı Ali Mantar kimdir?

Türkiye'de 4 Ağustos tarihi itibari ile Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile birlikte üniversitelerde rektör atamaları gerçekleştirildi. Gebze Teknik Üniversitesi yeni rektörü Hacı Ali Mantar kimdir?

Gebze Teknik Üniversitesi yeni rektörü Hacı Ali Mantar kimdir?

Gebze Teknik Üniversitesi yeni rektörü Hacı Ali Mantar kimdir? Türkiye'de 4 Ağustos tarihi itibari ile Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile birlikte üniversitelerde rektör atamaları gerçekleştirildi. Gebze Teknik Üniversitesi yeni rektörü Hacı Ali Mantar, Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile birlikte Cumhurbaşkanlığı atama kararı ile birlikte gündeme geldi. Peki 4 Ağustos 2022 Perşembe tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre hangi üniversitelere hangi rektörler atandı?

Hacı Ali Mantar, 4 Ağustos 2022 Perşembe günü ile birlikte gündeme düşen isimler arasında yerini aldı. Resmi Gazete'de bugün yayımlanan karar ile birlikte vatandaşlar arama motorlarında Hacı Ali Mantar ismini araştırmaya başladı.

GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ YENİ REKTÖR HACI ALİ MANTAR KİMDİR?

1993 yılı İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği mezunudur. Yüksek lisansını 1998 yılında, doktorasını 2003 yılında ABD College of Engineering and Computer Science, Syracuse University’de tamamlayan Prof. Dr. Hacı Ali Mantar, 2015-2020 yılları arasında TÜBİTAK Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi (BİLGEM) Merkez Başkanı olarak görev yaptı. 2018-2020 yılları arasında Havelsan Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Halen Havelsan Yönetim Kurulu Başkan vekili olarak görev yapmaktadır. 2006-2021 yılları arası Gebze Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde görev yaptı. Şubat 2021 itibariyle İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde Prof. Dr. olarak göreve başlamıştır. 2021 yılı itibariyle İTÜ ARI Teknokent’in Yönetim Kurulu Üyesi olarak göreve başlamıştır. Ağustos 2021’de İTÜ Rektör Yardımcısı olarak atanmıştır.