Garanti Bankası açıkladı! 5 bin TL geri hesaplara yatırılacak!

Türkiye'nin en büyük özel bankaları arasında yer alan Garanti Bankası'ndan duyuru geldi. Kredi kartı aidatlarının iadesi resmen başladı. Kullanıcılardan her yıl bir kereye mahsus olmak üzere alınan kart aidatlarının iadeleri yapılıyor.

Garanti Bankası açıkladı! 5 bin TL geri hesaplara yatırılacak!

Garanti Bankası açıkladı! 5 bin TL geri hesaplara yatırılacak! Türkiye'nin en büyük özel bankaları arasında yer alan Garanti Bankası'ndan duyuru geldi. Kredi kartı aidatlarının iadesi resmen başladı. Yıllar boyu özel ve devlet bankaları tarafından gerçekleştirilen kredi kartı aidatları müşterilerin kartlarından tahsis ediliyor. Vatandaşların çoğu kredi kartı aidatlarını bilerek kartlarını kullanırken çoğu ise bu konudan bihaber.

Türkiye'de BDDK tarafından yapılan mevzuat düzenlemesi ile birlikte kredi kartı aidatları artık geri alınabilecek. Yıllar önce bankalara yazılan dilekçeler ile bu ücretler hesaplara yatırılırken şimdilerde ise e-devlet üzerinden başvuru, mail gönderme ve son olarak dilekçe yazarak bu ücretler geri alınabiliyor. Garanti Bankası tarafından emsal gösterilen karar açıklanırken vatandaşlar geriye dönük 10 - 12 yıla kadar aidatlarını geri alabilecek.

Garanti Bankası duyurdu geriye dönük kart aidatları geri alınıyor..

Vatandaşlar tarafından gelen duyurular birçok müşteriyi heyecanlandırırken kart aidatlarına yönelik geri ödemeler ise yatırılmaya devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti yasaları tarafından resmi olarak açıklanan yasalar gereği bankalar haksız yere aldıkları kart aidatlarını geri ödemek zorunda. Gelen bu haberler sonrasında ise geriye dönük kart aidatlarını geri tahsis edebilirsiniz.

Garanti Bankası tarafından yapılan duyuru sonrasında ise müşterileri bankaya giderek ödedikleri aidat ücretlerini geri alıyor. 5 bin TL'ye kadar alınan bu geri ödemeler nakit veya hesaplara yatırılıyor.

Kart aidat ücretleri geri nasıl alınıyor? İşte açıklandı..

Garanti Bankası tarafından gelen haber ile birlikte bu döneme kadar ödediğiniz tüm kredi kartı aidatlarını alabilmek için üç yöntem bulunmaktadır. Buna göre ise size en yakın Garanti Bankası şubesine giderek bankacılık hizmetleri için fiş almanız gerekiyor. Sıra numaranız size geldiğinde ise veznedara giderek kart aidat bedellerinizin tarafınıza geri iade edilmesi gerektiğini söylemeniz gerekiyor.

Bu açıklamaları yaptıktan sonra ise kart aidat bedellerinin size geri yatırılması adına bir dilekçe doldurmanız gerekiyor. Dilekçenizi doldurduktan sonra vezneye imzanızı atarak teslim etmelisiniz. Bu işlem sonrasında ise 5 bin TL'ye kadar geriye dönük kart aidat ücretlerinizi alabilirsiniz.

Kart aidat bedellerini geri alabilmeniz için diğer bir yöntem ise e-devlet üzerinden başvuru gerçekleştirmeniz. BDDK veya BTK üzerinden giriş sağlayarak kart aidat ücretleriniz için resmi beyanda bulunabilirsiniz.