Fuat Oktay'dan sevindiren kanser ilacı açıklaması: Kanserli hücreyi yok edecek ilaç teknolojisi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı milyonları ilgilen sevindirici haberi verdi. Kanserli hücreyi bularak yok edecek bir ilaç teknolojisinin çalışmalarına başlanıldığı ifade edildi. İşte detaylar...

Fuat Oktay'dan sevindiren kanser ilacı açıklaması: Kanserli hücreyi yok edecek ilaç teknolojisi

Fuat Oktay Teknokent İstanbul'a yaptığı ziyarette araştırma ve geliştirme çalışmalarının güncel durumu hakkında bilgi alarak sunumlara, tanıtımlara katıldı. Bunun yanı sıra Fuat Oktay herkese o müjdeli haberi verdi. Uzun süredir üzerinde çalışıldığı bilinen kanser ilacı hakkında çalışmaların seyrini anlattı.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR!

Faz 1 çalışmalarının bitmek üzere olduğunu ifade eden Fuat Oktay, sadece faz 2 aşamalarının da 2023 yılanda başlayarak iyi işlere imza atılacağını ifade ett; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay açıklamalarında,

"Kısmet olursa da 2023 itibariyle de faz 2 aşamasına gelen ilaçlar ki bunlar muhteşem çalışmalar. 5 tane kanserle ilgili tümörleri yok edecek ama dünyadaki hali hazırdaki sistemlerden de farklı olarak teknolojilerden de farklı olarak akıllı kemoterapi diye ifade edebileceğimiz yeni yöntemlerin çalışıldığı bir merkezden bahsediyoruz." şeklinde konuştu. Bu açıklamalarının yanı sıra ise geliştirilen ilaç hakkında da önemli bilgilere yer verdi.

KANSERLİ HÜCREYİ YOK EDECEK BİR İLAÇ

Fuat Oktay yaptığı açıklamalarda bu ilaç sayesinde vücuda kemoterapi vermek yerine yalnızca kanserli hücreyi yok edebilecek bir ilaç geliştirdiklerini, "Bunlara şahitlik ettik. Son derece de memnun olduk. Akıllı kemoterapiden kastım da tüm vücuda kemoterapi vermekten ziyade sadece kanserli hücreyi yakalayan ve sadece o kanserli hücreyi yok edecek bir ilaç teknolojisi şu anda hamdolsun faz 1 aşamasını bitirmek üzere bu Türkiye açısından da, çalışan arkadaşlarımız açısından da gurur duyulacak bir çalışma." sözleri ile açıkladı.

Şimdi milyonlarca kişi bu ilacın üretiminin ne zaman biteceği ve ne zaman kullanılmaya başlanacağını büyük bir merak ile bekliyor.