Fiyatlar Düşecek Diye Beklerken Etin Alım Fiyatına Zam Geldi! Tüketiciye de Yansıyacak

Fiyatlar düşecek diye bekleyen tüketiciye, Et ve Süt Kurumu'ndan kötü haber geldi. Üreticiden alınan etin fiyatına zam geldi. Bu zam maalesef tüketiciye de yansıyacak.

Fiyatlar Düşecek Diye Beklerken Etin Alım Fiyatına Zam Geldi! Tüketiciye de Yansıyacak

Et ve Süt Kurumu'nun üreticiden aldığı büyükbaş hayvan etinin alış fiyatına zam geldi. Alış fiyatına gelen zamlar maalesef tüketiciye de yansıyacak. Sadece keçi etine zam yapılmadı.

BÜYÜKBAŞDA 10 LİRA İLE 4 LİRA ARASINDA ZAM

Büyükbaş hayvan etine, kiloda 4 ile 10 lira arasında değişen zam yapıldı. Bunun yanı sıra kuzu ve koyun etine de kiloda 10 lira zam yapıldı. Fakat keçi etinin fiyatında herhangi bir artış olmadı.

Haber

EN SON ZAM 2021 ARALIK AYINDA YAPILMIŞTI

Et ve Süt Kurumu, en son 2021 yılında Aralık ayının başlarında karkas et fiyatlarına zam yapmıştı. Yapılan yeni zam ile yerli tosunun kilosu 50 liradan 60 liraya çıktı. İthal tosun ise 48 liradan 58 liraya çıktı. Kilo başına yapılan zam oranı 4 lira ile 10 lira arasında değişiyor.

Haber

KUZU VE KOYUNA DA ZAM GELDİ

Kuzu karkas ve koyunda da kilo başına 10 lira zam yapıldı. Küçükbaş hayvan eti alımlarında da fiyatlar arttı. Kuzu karkas kilosu 45 liradan 55 liraya çıktı. Koyun eti de 35 liradan 45 liraya yükseldi. Tek değişmeyen keçi etinin kilosu oldu. 25 liradan satılmaya devam edecek.