Ziraat Bankası’ndan Gençlere ve Çiftçilere Faizsiz 1 Milyon TL Kredi Fırsatı

Ziraat Bankası, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gençlere ve çiftçilere yönelik 1 milyon TL’lik faizsiz nakit kredi müjdesinin ardından yeni bir kredi paketini duyurdu. Kredi 2 yıl ödemesiz ve faizsiz olarak veriliyor.

Ziraat Bankası’ndan Gençlere ve Çiftçilere Faizsiz 1 Milyon TL Kredi Fırsatı

Ziraat Bankası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlere ve çiftçilere yönelik 1 milyon TL’lik faizsiz nakit kredi müjdesinin ardından yeni bir kredi paketini duyurdu. Kredi 2 yıl ödemesiz ve faizsiz olarak veriliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Faizsiz Kredi Müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, gençlere ve çiftçilere yönelik 1 milyon TL’lik faizsiz nakit kredinin verileceğini söylemişti. Erdoğan, “Gençlerimize, çiftçilerimize 1 milyon liraya kadar faizsiz nakit kredi vereceğiz. Bu kredinin ilk yılı ödemesiz olacak. Geri kalan anaparayı ise 6 yıl içinde faizsiz olarak ödeyecekler.” dedi.

Erdoğan, ayrıca afet alanlarındaki köy evlerindeki çiftçilere Ziraat Bankası aracılığıyla sıfır faizli hayvancılık kredileri verileceğini de belirtti. Erdoğan, “Afet alanlarındaki köy evlerindeki çiftçilerimize Ziraat Bankası aracılığıyla sıfır faizli hayvancılık kredileri vereceğiz. Bu kredilerin geri ödemesi de 6 yıl içinde yapılacak.” diye konuştu.

Ziraat Bankası’ndan Genç Çiftçi Kredisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından hemen sonra Ziraat Bankası, özellikle gençlere ve çiftçilere yönelik yeni bir faizsiz kredi paketini açıkladı. Ziraat Bankası, “Genç Çiftçi Kredisi ile 1.000.000 TL’ye Kadar Kredi” paketinin detaylarını şu şekilde duyurdu:

"Tarım alanındaki genç girişimci sayısının artırılması, gençlerin tarımsal üretime yönelik yatırımlarının ve faaliyetlerinin desteklenmesi amacıyla genç çiftçilerimize 1.000.000 TL’ye kadar sunulan kredimizdir.

Ziraat Bankası’ndan Gençlere ve Çiftçilere Faizsiz 1 Milyon TL Kredi Fırsatı

Ziraat Bankası’ndan Gençlere ve Çiftçilere Faizsiz 1 Milyon TL Kredi Fırsatı - Resim : 2

ÖZELLİKLER Süt hayvancılığı, besicilik, arıcılık, et tavukçuluğu, serada sebze üretimi, tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği kapsamında;

Canlı hayvan alınmasına
Basit sera yapımına yönelik inşaat harcalamalarına
Faaliyet konunuzla ilgili makine ekipman alınmasına (traktör hariç)
Kiralık işletmeler için kira ücretine
Faaliyet konunuzla ilgili işletme giderlerine yönelik ilgili kredi ürünümüzden faydalanabilirsiniz.
Koşullarınız ile üretim yaptığınız konu uygunsa ve ilgili yılda yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı’nda yer alan kriterleri sağlıyorsanız, sübvansiyonlu kredi uygulamaları kapsamında, düşük faizli kredi imkânından yararlanabilirsiniz."

Ziraat Bankası, kredinin 2 yıl ödemesiz ve faizsiz olarak verileceğini de belirtti. Kredi başvuruları Ziraat Bankası şubeleri aracılığıyla yapılabilecek. Kredi paketinden yararlanmak isteyen genç çiftçilerin 18-40 yaş aralığında olması, tarımsal faaliyetlerini sürdürdükleri yerde ikamet etmesi, tarımsal faaliyetlerine ilişkin eğitim almış olması veya alacak olması gerekiyor.

Ziraat Bankası’nın gençlere ve çiftçilere yönelik sunduğu bu kredi fırsatı, tarım sektörünün gelişmesine ve gençlerin istihdamına katkı sağlayacak. Genç çiftçiler, bu kredi sayesinde hayallerindeki yatırımları gerçekleştirebilecek. Ziraat Bankası’nın bu hamlesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gençlere ve çiftçilere verdiği desteğin bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.

SONRAKİ HABER