Ziraat Bankası duyurdu: 1 yıl ertelemeli sıfır faizli 100 bin TL ihtiyaç kredisi veriyor! Kaçıran çok üzülür hemen tıklayın başvuru yapın

Türkiye'de artan hayat pahalılığı ve yaşanılan gelişmeler sonrasında köyüne dönmek ve orada yaşamak isteyen kişilere Ziraat Bankası'ndan faizsiz kredi desteği. Ziraat Bankası duyurdu: 1 yıl ertelemeli sıfır faizli 100 bin TL ihtiyaç kredisi veriyor! Kaçıran çok üzülür hemen tıklayın başvuru yapın.

Ziraat Bankası duyurdu: 1 yıl ertelemeli sıfır faizli 100 bin TL ihtiyaç kredisi veriyor!

Ziraat Bankası duyurdu: 1 yıl ertelemeli sıfır faizli 100 bin TL ihtiyaç kredisi veriyor! Kaçıran çok üzülür hemen tıklayın başvuru yapın. Türkiye'de artan hayat pahalılığı ve yaşanılan gelişmeler sonrasında köyüne dönmek ve orada yaşamak isteyen kişilere Ziraat Bankası'ndan faizsiz kredi desteği geldi. Ziraat Bankası tarafından başlatılan kampanya ile birlikte Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var Projesi kapsamında köyünde yaşayacak kişilere ilk sene ödemesiz olmak üzere faizsiz kredi desteği sunuluyor. 

Köyünde hayvancılık yapmak isteyen kişiler için verilecek olan bu kredi destek paketinde 12 ay boyunca vatandaşlar hiç bir ödeme yapmayacak. Faizsiz olarak sağlanacak bu destek ile birlikte kredinin ilk taksit ödemeleri 1 sene sonrasında başlayacak ve 72 ay vadeli ihtiyaç kredisi olarak kişilere sunulacak. Destek kapsamında kredi paketinden faydalanacak olan kişilerin ikamet etmiş oldukları bölgede yaşama şartları aranacak. 

KÖYÜMDE YAŞAMAK İÇİN BİR SÜRÜ NEDENİM VAR DİYEN KİŞİLERE 1 SENE ÖDEMESİZ 150 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ

Türkiye'de büyükşehirlere başlayan göç, ekonomik kriz ve mülteci problemleri sonrasında vatandaşların çoğu sakin bir hayata yerleşmek istiyor. Bu kapsamda ise Ziraat Bankası tarafından köye dönüş projesi start verdi. İnsanların köyde ki yaşamlarını teşvik etmek adına TOKİ köy projeleri ile birlikte köylerde artık modern evlere ve ahırlara geçiş başlıyor. Faizsiz hibe kredi destek paketleri Ziraat Bankası tarafından devreye sokuldu. Bu paketlerin başında da köye dönüş kredi paketi öne çıkıyor.

Ziraat Bankası duyurdu: 1 yıl ertelemeli sıfır faizli 100 bin TL ihtiyaç kredisi veriyor! Kaçıran çok üzülür hemen tıklayın başvuru yapın

Ziraat Bankası bu kampanya doğrultusunda köyünde hayvancılık yapmak isteyen kişiler için sağladıkları şartları taşımaları durumunda 100 bin TL'ye kadar faizsiz kredi sunuyor. İsteyen kişiler ise bu kredi paketi dışında yıllık yüzde 5,5 ve aylık ise yüzde 0.45 faiz oranı ile birlikte 18 ay vadeli de 50 bin TL işletme kredisi alabilecek.

Ziraat Bankası duyurdu: 1 yıl ertelemeli sıfır faizli 100 bin TL ihtiyaç kredisi veriyor! Kaçıran çok üzülür hemen tıklayın başvuru yapın - Resim : 2

Proje geçtiğimiz yıllarda başlarken yapılan açıklama ile birlikte 12.10.2022 tarihine kadar uzatıldığı öğrenilmişti. Hala köyüne dönmek isteyen ve bu süreçte maddi yardıma ihtiyaç duyan kişiler bu avantajlı paketten faydalanabilecek.

ZİRAAT BANKASI KÖYÜMDE YAŞAMAK İÇİN BİR SÜRÜ NEDENİM VAR PROJESİNE NEREDEN BAŞVURULUR?

Ziraat Bankası yaptığı açıklama ile birlikte kampanyanın son başvuru tarihinin 12 Ekim 2022 olduğunu paylaştı. Ekim ayına kadar kişiler il ve ilçelerinde yer alan Tarım ve Orman Bakanlığı müdürlüklerinden başvuru gerçekleştirebilecek.

KÖYÜMDE YAŞAMAK İÇİN BİR SÜRÜ NEDENİM VAR PROJESİ BAŞVURU ŞARTLARI

Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var projesi Ziraat Bankası başvuru şartları belli oldu. İşte şartlar..

Başvuru sahiplerinin 18 yaşından büyük olması

7 Nisan 2021 tarihinden itibaren hayvancılık ile ilgilenir ve yapıyor olması

Kredi başvurusu yapılan ilçe ve hayvancılık yapılacak köyde ikamet ediyor olması

Küçükbaş hayvancılık yapmaya elverişli ve damızlık küçükbaş hayvan ve yeni doğacak yavrular için yeterli büyüklüğe sahip ağırı, barınağı bulunması,

Köyündeki meradan ve otlaktan yararlanıyor olması,

Yıllık kaba yem ihtiyacının en az yüzde 50‘ sini yetiştirme imkânına sahip olması,

Proje kapsamında kullanacağı kredi ile alacağı hayvanlarla birlikte, belirlenen ırklara sahip dişi küçükbaş hayvan varlığını en az 100 baş olması ve kredi borcu bitene kadar bu rakamın altına düşürmemesi.

SONRAKİ HABER