Yeni yılda en düşük memur emekli maaşı ne kadar olacak işte beklenen aylık tablosu

Türkiye'de milyonlarca memur ve emeklinin gözü kulağı yeni yılda yapılacak zamlara kitlendi.

Yeni yılda en düşük memur emekli maaşı ne kadar olacak işte beklenen aylık tablosu

Yeni yılda en düşük memur emekli maaşı ne kadar olacak işte beklenen aylık tablosu - Türkiye'de milyonlarca memur ve emeklinin gözü kulağı yeni yılda yapılacak zamlara kitlendi. Enflasyon rakamları doğrultusunda maaşlarını alacak bu kişiler için Merkez Bankası'ndan da resmi açıklamalar gelmeye başladı. Buna göre ise Merkez Bankası yıl sonu enflasyon beklentisini yükseltirken rakamlar ise yüzde 68,06 olarak açıklandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN REFAH PAYI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan refah payı beklentisi gündemde sık sık konuşulmaya devam ediyor. Yapılan açıklamalarda sık sık buna işaret edilirken sağlanacak refah payı ile birlikte emekli ve memurlara enflasyon üzerinde zam yapılması beklenirken Merkez Bankası'nın beklentilerine göre ise yapılacak zam oranları da netleşti. İşte buna göre;

Merkez Bankası verilerine göre bu oranla en düşük memur maaşı yılbaşında 10 bin 845 TL’ye yükselecek. Aynı hesaba göre en düşük memur emeklisinin maaşı ise 7 bin 235 TL olacak.

Memur ve emekli aylıklarından anında haberdar olmak için mobil uygulamamızı cep telefonunuza indirebilirsiniz:

ANDROİD İÇİN TIKLAYIN

APPLE İÇİN TIKLAYIN

Bankaların enflasyon beklentileri doğrultusunda 2000 öncesinde emekli olan SSK'lıların maaşları 5 bin 533 TL ve 2000 sonrası en düşük SSK emeklisi maaşı ise 3 bin 431 TL olacak. Bu süreçte emekli aylıklarında geçen dönem de taban rakam sistemleri uygulanmıştı. 

Bu duruma göre Bağ-Kur emeklilerinin de alacakları en düşük aylık 4 bin 955 TL olması bekleniyor.

 

SONRAKİ HABER