Yeni ücretler merak ediliyordu! SGK uzmanı tahminlerini anlatarak rakam verdi! 17 bin TL mi olacak?

SGK uzmanından detaylar geldi. CNN Türk’te yapılan haberlere göre asgari ücrete net fiyatlar verildi. Tahminler artık net ifadeler oluyor. CNN Türk haberine göre 2024 asgari ücret fiyatları hakkında Sosyal Güvenlik Kurumu Uzmanı Emin Yılmaz 17 bin TL dedi.

Yeni ücretler merak ediliyordu! SGK uzmanı tahminlerini anlatarak rakam verdi! 17 bin TL mi olacak?

Türkiye’deki büyük gündemlerden biri haline gelen asgari ücret fiyatları merakla bekleniyor.  Enflasyon oranlarının değişikleri de kafa karıştırmaya devam ediyor. 2024 asgari ücret fiyatları tartışma haline gelmişken yorumcularda net fiyatlar veriyor. Milyonlarca çalışanın gözü kulağı gelecek olan asgari ücret fiyatlarında.

Bu konuda son analizi ise Sosyal Güvenlik Kurumu Uzmanı Emin Yılmaz yaptı. CNNTÜRK'te yer alan habere göre Emin Yılmaz 2024 için AKP'nin konunun muhattaplarıyla yapacakları görüşme sonrası zam oranını yüzde 40 - 50 olarak açıklayacağını ve yeni asgari ücretin 16 - 17 bin TL olarak belirleneceğini ileri sürdü.

Yeni asgari ücret 17 bin mi olacak ?

Açıklamalara ve yapılan analizlere göre  Yılmaz bu konuda "Tahminim 16 bin ila 17 bin bandında olacağını, asgari ücrete kabaca yüzde kırk ila yüzde elli arasında bir zam geleceğini söyleyebiliriz” ifadelerini kullandı. Bu tahminlere karşılık vatandaş ne diyor? Bu fiyatlara karşı vatandaş memnun olur? Bu verilen fiyatlar 2024 yılında artık insanlara rahat bi nefes aldıracak mı ? Tüm bu soruların cevabını 2024 Ocak ayında açıklanacak olan asgari ücret fiyatlarına göre belli olacak.

Diğer yorumculardan gelen bilgiler ışığında;

· Yüzde 40 zam yapılırsa, yeni asgari ücret 15,962 TL olacak.

· Yüzde 45 zam yapılırsa, yeni asgari ücret 16,532 TL olacak.

· Yüzde 50 zam yapılırsa, yeni asgari ücret 17,103 TL olacak.

2024 yerel seçimleri öncesi asgari ücretle ilgili gelişmeleri yakından takip edeceğiz. Yeni asgari ücretin belirlenmesi, birçok kişi ve ailesi için önemli bir gelişme olacak. Bu konuda yapılacak zam oranı, pek çok vatandaşın geleceğini etkileyecek.

 

SONRAKİ HABER