Yeni evlenecek çiftlere sıfır faizli 150 bin TL'lik ihtiyaç kredisi! Detaylar netleşiyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni evleneceklere müjde verdi. Yeni evlenecek çiftlere 150 bin TL’ye kadar sıfır faiz ile ihtiyaç kredisi vereceğini duyurdu. Üstelik ihtiyaç kredisi geri ödemesi ise 2 yıl sonra başlayacak. 

Yeni evlenecek çiftlere sıfır faizli 150 bin TL'lik ihtiyaç kredisi! Detaylar netleşiyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama sonrasında yeni bir yuva kurmaya adım atan çiftler tarafından bu program merak konusu oldu. Peki evlilik kredisi başvuruları başladı mı? Evlilik kredisi başvuru işlemleri nereye nasıl yapılabilir? Evlilik kredisi ile ilgili tüm bilgiler haberimizin devamında sizlerle birlikte...

Yeni evleneceklere müjde!

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapmış olduğuseçim konuşmasında vatandaşlara birbirinden farklı vaatleri vererek milyonlarca vatandaşın dikkati çekti. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yükseköğrenim öğrencilere cep telefonu, bilgisayar gibi alımında vergi muafiyeti sağlanacağını, çocuğu olan kadınlara erken emeklilik fırsatı sunulacağı, üniversite okuyan öğrencilereücretsiz internet ve 2 yıl geri ödemesiz 48 ay vadeli üstelik sıfır faiz ile evlilik kredisi vereceğini ifade etti. Yapmış olduğu bu vaatler arasında en çok merak edilen konu ise 2 yıl geri ödemesiz 48 ay vadeli evlilik kredisi oldu.

Evlilik kredisi ödemesi ne zaman yapılacak

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim konuşmasında konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

Erdoğan, yeni evlenecek olan çiftlere Aile ve Gençlik Bankası aracılığıyla 2 yılı geri ödemesiz 48 ay vade imkanı ile 150 bin TL’ye kadar sıfır faiz ile evlilik kredisi vereceğiz dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya göre, yeni evlenen çiftlere faizsiz olarak, 2 yıl geri ödemesiz ayrıca 48 ay vadeli 150 bin TL devlet destekli evlilik kredisi verileceği bilgisi yer alıyor.

Yeni evlenecek olan çiftlere ödenecek kredi için finansmanı Aile Koruma Kalkanı Programı olarak açıklanan proje aracılığıyla uluslararası standartlarda dijital Aile ve Gençlik Bankası kanalıyla sağlanacağı bilgisi verilirken, ana gelir kaynaklarından birisinin ise Karadeniz’de keşfedilen doğalgazın belirli bir yüzdesi olacağı konusunda bilgi verildi.

SONRAKİ HABER