Yatırımdan önce ülkece yapmamız gereken şeyler var! Diyen ekonomist dolar almak enayiliktir dedi!

Son dönemde oldukça fazla gündeme gelen dolar, altın, euro gibi yatırım araçlarına karşı ilgi de yoğunlaştı. Dolar kurunun TL karşısında oldukça değerlenmesi birçok vatandaşı dolar yatırımına yönlendirdi. Ancak…

Yatırımdan önce ülkece yapmamız gereken şeyler var! Diyen ekonomist dolar almak enayiliktir dedi!

Altın, euro, dolar gibi birçok yatırım aracına karşı ilgi son yıllarda oldukça büyüdü. Özellikle doların TL karşısında kazandığı değer yadsınamayacak kadar artarken dolar yatırımı yapmaya başlayan birçok vatandaş dolar kuru hakkında araştırmalarını da hızlandırdı. Doların günlük değer takibi, ekonomistlerin yorumu derken doların ne olacağı bir hayli merak edilirken Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mert Başaran yaptığı son açıklamalar ile oldukça büyük dikkat çekti. Dolar almak enayiliktir diyen Mert Başaran ülkece öğrenmemiz gereken bir şey var dedi. İşte tüm detaylar…

Doların yatırımında çarpıcı açıklama!

Dolar kurunun eskiden bu yana hep bir birikim yatırım payı oldu. Özellikle son dönemde TL karşısında oldukça da değer kazanması doları yatırım araçları içerisinde ön plana çıkarırken dolar alımı yapanlara Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mert Başaran’dan şok açıklamalar geldi. Dolar almak enayiliktir diyen Mert Başaran oldukça dikkat çeken açıklamaları ile tüm vatandaşları hayret ettirdi.

Açıklamalarında; Dolar almak enayiliktir. Doların bir enflasyonu var. Dolar artınca siz gidip aynı şeyi alamıyorsunuz. Biz paramızı dolarla artan varlıklara yatırmamız gerekiyor. Altın, hisse senedi ya da gayrimenkule yatırabilirsiniz. Altın tasarruf ve yatırım aracı anlamında önemli bir emtia. İstatistik olarak altın hep dolar bazında artmış. Malda kalın hayatta kalın. Arsa ya da gayrimenkul alınabilir. Küçük paraları mayalamak ve büyütmek zaman alır. Bunu yapabilirsiniz. İfadelerini kullanarak vatandaşlara dolar yerine altının yatırımda daha önemli bir araç olduğunu vurguladı.

Önce şunu öğrenmeliyiz!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mert Başaran son yaptığı açıklarda dolar yatırımına karşı düşüncelerini belirtirken bununla beraber ülkece öğrenilmesi gereken bir husus da dikkat çekti. Açıklamalarında bu durumu Türkiye'de ciddi bir tasarruf açığı var. Ülkemiz var olan ekonomik koşullarına rağmen hem vatandaş anlamında hem yöneticiler anlamında fazla tasarruf yapmayan bir ülke. Gidişata baktığımızda bizim tasarruf yapmaya alışmamız lazım. Yatırımdan önce bunu yapmak gerekiyor. İfadeleri ile açıkladı.

SONRAKİ HABER