Yarından itibaren başlıyor! 30 Kasım'a kadar geçerli olacak: Yüzde 50 indirim yapıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu çok önemli açıklamalarda bulunarak 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle 24-30 Kasım tarihleri arasında yüzde 50 indirim uygulanacağını belirtti.

Yarından itibaren başlıyor! 30 Kasım'a kadar geçerli olacak: Yüzde 50 indirim yapıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenlere güzel bir haber verdi. Bakan Uraloğlu, 24-30 Kasım tarihleri arasında öğretmenlere yüzde 50 indirim uygulanacağını duyurdu.

İndirim Yüksek Hızlı Trenler ve Anahat Trenlerinde Geçerli Olacak

Bakan Uraloğlu, TCDD Taşımacılık tarafından yıl boyunca uygulanan yüzde 15 indirimin Öğretmenler Günü Haftası'nda artırılarak yüzde 50'ye çıkarılacağını belirtti. Bu indirim, yüksek hızlı trenler (YHT) ve anahat trenlerinde geçerli olacak.

Kimler Faydalanabilecek?

Uygulamadan Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı veya Bakanlık tarafından onaylanmış her derece ve türdeki resmi ve özel okullarda çalışan müdür ve müdür yardımcıları dahil tüm öğretmenler, uygulama ve araştırma merkezleri dahil tüm yükseköğretim kuruluşlarında çalışan öğretim elemanları ve yabancı ülkelerde görev yapan Türk öğretmenler faydalanabilecek.

İndirim İçin Gerekli Olan Kimlik Kartı

Bakan Uraloğlu, bu özel indirimden yararlanmak isteyen öğretmenlerin, kimlik kartlarını ibraz etmelerinin yeterli olacağını açıkladı.

Öğretmenlere yönelik bu özel indirim, öğretmenlerin katkılarına teşekkür etmenin bir yolu olarak değerlendirilmektedir.

SONRAKİ HABER