Vergi uzmanından yerel seçimler sonrası için çarpıcı açıklama! Vergiler daha çok artacak!

Son dönemde arttırılan vergiler ile birçok ürünün ve hizmetin bedeli de artarken vatandaşların alım gücü de tükendi. Söz konusu konuyla ilgili olarak açıklama yapan vergi uzmanı ise vatandaşlara daha çok verginin geleceği kötü haberini verdi.

Vergi uzmanından yerel seçimler sonrası için çarpıcı açıklama! Vergiler daha çok artacak!

Artan KSV ve ÖTV tutarları ile birçok mal ve hizmetin bedeli artarken bununla beraber vatandaşların nakit alım gücü neredeyse tamamen tükendi. Artan vergiler vatandaşların geçim sıkıntılarını oldukça zorlarken son açıklamaları ile dikkat çeken vergi uzmanı Ozan Bingöl yerel seçimler sonrasında daha büyük vergilerin gelebileceğine dikkat çekti. Vergiler daha çok hissedilecek diyen vergi uzmanı açıklamaları ile gündeme geliyor. İşte tüm detaylar…

Yerel seçimlerden sonra…

Vergi uzmanı Dr. Ozan Bingöl son açıklamaları ile vatandaşların oldukça dikkatini çekti. Geçtiğimiz aylarda arttırılan vergi oranları ile kırtasiyeden gıdaya, ulaşımdan giyime her alana zam gelirken yerel seçimlerden sonra vergilerin yine ve daha fazla olarak arttırılacağını dile getiren Vergi uzmanı Dr. Ozan Bingöl oldukça dikkat çekti.

Vergi uzmanı Dr. Ozan Bingöl açıklamalarında; seçim sonrası asıl sıkı maliye tedbirlerinin alınacağını ve çalışan maaşlarının artışındaki sınırlamaların ön plana çıkacağını bununla beraber anestezik ve dolaylı yollardan vergi ücretlerinin arttırılacağını dile getirirken bu vergi arttırımlarının vatandaşlar tarafından çok daha fazla hissedileceğini dile getirdi.

2023 yılı Yeniden Değerleme Oran’ının yüzde 55'in üzerinde olacağını tahmin ederek, 2024 yılında vergi, harç ve cezalarda en az yüzde 55 artışın olabileceğine bununla beraber Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi, harçlar, ek gayrimenkul ve bazı Özel Tüketim Vergileri (ÖTV) kalemlerinde artışların olabileceğine dikkat çekti.

Bütçe oldukça zor durumda!

Vergi uzmanı Dr. Ozan Bingöl yaptığı açıklamalarda devletin bütçesinin oldukça zor bir durumda olduğuna dikkat çekip Orta Vadeli Program kapsamında dört yılda toplanması hedeflenen vergi miktarının ise oldukça büyük oranda olduğuna da dikkat çekti.

Bununla beraber devlet için büyük bir yük oluşturan faiz giderlerinin yanı sıra bütçe açığının da oldukça büyük bir nispette olduğuna dikkat çekti. Açıklamalarının devamında kendi tahminlerine göre misaller veren Vergi uzmanı Dr. Ozan Bingöl; 2022'de üç yıl ve üzeri bir pasaport harcının 1.478,30 TL olduğunu, 2023'te ise 4.943,50 TL'ye çıktığını belirtti. 2024'te ise bu harcın en iyimser tahminle yaklaşık 7.645 TL olabileceğini dile getirdi.

 

SONRAKİ HABER