Ve beklenen haber sonunda geldi! Vergisiz cep telefonunda en son detaylar da belli oldu

Öğrencilerin beklediği detaylar belli oldu. Öğrencilere vergisiz cep telefonu veya bilgisayar desteği veriliyor.

Ve beklenen haber sonunda geldi! Vergisiz cep telefonunda en son detaylar da belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı üniversite öğrencilerine yönelik teknolojik cihaz ve internet desteği kapsamındaki başvuru detayları belli oldu. Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğe göre, başvuru yapacak öğrencilerin belirli şartları sağlamaları gerekiyor.

BİLİŞİM SİSTEMİNDEN BAŞVURU 

Başvuruda bulunacak öğrencilerin satın alınan teknolojik cihaza ait faturanın, öğrencinin adına düzenlenmiş olması, IBAN numarasının öğrenciye ait olması ve kimlik doğrulaması yapmaları gerekiyor. Ayrıca, destekten faydalanmak isteyen öğrencilerin Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın bilişim sistemi üzerinden başvuru yapmaları gerekiyor.

YAŞ ŞARTI VAR 

İnternet desteği almak isteyen öğrencilerin de benzer şekilde başvuru yapmaları, yükseköğretim programına kayıtlı olmaları ve belirli yaş şartlarına uymaları bekleniyor. İlk başvuruların bugünden itibaren iki ay içinde yapılabileceği belirtilirken, destekten yararlanmak isteyen öğrencilere önemli bilgiler sunuldu.

5.500 TL'Yİ AŞMAYACAK 

Öğrencilere sağlanacak telefon ve bilgisayar desteği kapsamında, teknolojik cihazların nihai satış bedelinin belirli oranlarda öğrencilere aktarılacağı açıklandı. Ayrıca, farklı tip cihazlar için destekten yararlanma imkanı tanınacak, ancak destek tutarının 5 bin 500 Türk Lirasını aşmaması ön koşulu aranacak.

1 KASIM'DA YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

Bu düzenleme, 1 Kasım 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi. Öğrenciler, bu desteklerle eğitimlerine teknolojik açıdan daha etkin bir şekilde devam edebilecekler.

SONRAKİ HABER