Vatandaşlara son dakika duyurusu! Altın o eşiğide geçecek: Tarih belli oldu

Vatandaşlara son dakika duyurusu! Altın o eşiğide geçecek: Tarih belli oldu
ABD’li banka JP Morgan, altın yatırımcılarını ilgilendiren önemli bir açıklama yaptı ve altın fiyatlarının o bandı da geçeceğini belirtti.

ABD’li banka JP Morgan, altın yatırımcılarını ilgilendiren önemli bir açıklama yaptı. JPMorgan Chase & Co. Küresel Emtia Araştırma Başkanı Natasha Kaneva, altının ons başına bu yıl 2 bin 500 dolara ulaşma potansiyelinin olduğuna dikkat çekti.

Natasha Kaneva, Bloomberg'e yaptığı açıklamada, altının fiyatının cuma günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2 bin 195,15 dolara ulaşmasının ardından "2 bin 500 doların bir olasılık olduğuna inanıyoruz. Çünkü piyasa aşırı heyecanlanma eğiliminde” dedi.

Fiyat Hedefine Ulaşmak İçin Gerekenler

Kaneva, bu fiyat hedefine ulaşmak için "Enflasyonda ve iş sayılarında ılımlılığın devam ettiğine ve Fed'in gerçekten kesinti yaptığına dair teyitlere ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı.

Fed'in daha gevşek para politikasına yönelmesinin altının çekiciliğini artırması bekleniyor. Politika yapıcılar, borçlanma maliyetlerini düşürmeden önce enflasyonun yüzde 2 hedefine doğru ilerlediğine dair daha fazla kanıt görmeleri gerektiğini söyledi.

Citigroup'un Tahmini

Öte yandan Citigroup, önümüzdeki üç ay için altın tahminini ons başına 2.200 dolara yükseltti ve önümüzdeki altı ila 12 ay için tahminini 2.300 dolara yükseltti. Raporda, "özellikle hisse senedi ve kredi piyasasındaki son yükselişler göz önüne alındığında" ikinci çeyrekte altının lehine olabilecek resesyon risklerine dikkat çekildi.