Vatandaşlar o markete akın etmeye başladı! 5 litrelik ayçiçek yağında büyük kampanya yapıldı

Ayçiçek yağına yapılan indirimle birlikte tüm vatandaşlar o marketlere gitmeye başladı. 5 litrelik ayçiçek yağı ne kadar oldu?

Vatandaşlar o markete akın etmeye başladı! 5 litrelik ayçiçek yağında büyük kampanya yapıldı

Ayçiçek yağının son dönemde sürekli olarak artış göstermesiyle birlikte artık vatandaşlar iki üç paket birden alım yapmaya başladı. Fiyatların daha fazla artmasıyla birlikte dar gelirli vatandaşlar temel gıda ürünlerini almada zorluk yaşıyor. Devlet destekli marketlerin sunduğu yeni destek sayesinde ayçiçek yağı uygun fiyatlardan satılmaya başlanacak.

Ayçiçek yağı, ülkemizde en çok kullanılan yemek malzemelerinden biri olmakta. Neredeyse tüm yemeklerde kullanılan yağ, günlük en temel ihtiyaçlar arasında yer alıyor. Ülkemizde ayçiçek yağı fiyatlarının yukarı yönlü hareketine dur diyebilmek için devlet destekli Tarım Kredi Kooperatif marketleri açılmaya başlandı. Bu marketlerde yapılacak indirimlerle birlikte fiyatların durdurulması amaçlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla birlikte bu marketlerdeki stoklar yenilenerek fiyatların azalması hedefleniyor.

TMO'da Kuyruk Oluştu

TMO marketleri tarafından sunulan ürünlere yoğun büyük oldu. Sokağın sınırına kadar ulaşan kuyruklarda vatandaşlar ucuza ayçiçek yağı satın almak için bekledi. Vatandaşlar tarafından tercih edilen bu marketler sayesinde birçok kişi temel ihtiyaçlarını uygun fiyatlardan karşılayabiliyor. Diğer zincir market fiyatlarının her geçen gün artması vatandaşlar tarafından tepkiye yol açarken Tarım Kredi Kooperatif Marketleri uygun fiyatlarla dikkat çekiyor. 

Vatandaşlar o markete akın etmeye başladı! 5 litrelik ayçiçek yağında büyük kampanya yapıldı

Tarım Kredi Kooperatif Marketleri tarafından satılan 5 litrelik ayçiçek yağı fiyatları 135 TL'den başlıyor. Ayçiçek yağı dışında bakliyat ürünleri, şeker ve un ürünleri de oldukça fazla ilgi çekti. İndirimli fiyatların sunulması ve yeni şubelerin açılmasıyla birlikte vatandaşlar tarafından artık daha çok ilgi gören Tarım Kredi Kooperatif Marketleri TMO ürünlerini satmaya devam ediyor. Market tarafından satılan diğer indirimli ürünlerin fiyatları ise şu şekilde;

  • Cammeo Çeşidi Pirinç 5 Kg TMO fiyatı: 83.75 TL
  • Luna Çeşidi Pirinç 5 Kg TMO fiyatı: 63.75 TL
  • Ronaldo Çeşidi Pirinç 5 Kg TMO fiyatı: 66.25 TL
  • Nohut İri tane 2 Kg TMO fiyatı: 25.50 TL
  • Nohut Çok İri tane 2 Kg TMO fiyatı: 28.00 TL
  • Kırmızı Mercimek 1 Kg TMO fiyatı: 17.50 TL
  • Rafine Fındık Yağı 4 Lt TMO fiyatı: 220.00 TL
  • Sütlü Fındık Kreması 400 Gr TMO fiyatı: 28.00 TL
  • Kakaolu Fındık Kreması 400 Gr TMO fiyatı: 25.00 TL
  • Osmancık Çeşidi Pirinç 5 Kg TMO fiyatı: 71.25 TL

 

SONRAKİ HABER