Ünlü uzman Merkez Bankası faiz kararı sonrası altında o tarihi işaret etti! İştahınız kabarmasın

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'ten son dakika uyarısı geldi. Merkez Bankası faiz kararı sonrası altın yatırımcıları piyasalarda beklenileni alabilecek mi? Sorusu yanıt buldu.

Ünlü uzman Merkez Bankası faiz kararı sonrası altında o tarihi işaret etti! İştahınız kabarmasın

Ünlü uzman Merkez Bankası faiz kararı sonrası altında o tarihi işaret etti! İştahınız kabarmasın - Altında hareketlilik günden güne artışa geçerek ilerliyor. Türkiye'de altın yatırımcılarının takibe aldığı Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, kritik açıklama yaparak uyarıda bulundu. Altın ve dolarda o ivme yakalanırsa diyerek sözlerine başladı. Yıl sonuna az bir süre kala tahmin ve değerlendirmeler geliyor. Ancak altın yatırımcıları yükselen grafikte ne yapacağını bilmemekte. Uzmanından iştahınız kabarmasın diyerek son dakika açıklaması geldi.

Son dönemlerde Türkiye'de sık sık takip edilenler listesine adını yazdıran İslam Memiş, adını sıklıkla söz ettirmeye devam ediyor. Altında yükselişi o tarihi işaret ederek devam edeceğini vurguladı. Sadece altın değil aynı zamanda dolar, akaryakıt ve bitcoin içinde değerlendirmelerde bulundu. Yatırım araçlarında alternatif çeşitliliği yüzyıldır aynı tercihler üzerinden şekilleniyor. Savaş, kriz ve çatışma anında ilk uğrak yeri altın olmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, bugün faizleri indirdi. Politika faiz oranı yüzde 9'a indirildi. Faizlerin düşürülmesi reel anlamada iyimser yaklaşım olabiliyor. Etkilerini ilerleyen günlerde yaşayıp göreceğiz. Küresel alanda enflasyona karşı faiz artırımı yapılırken, ülkemizde faizlerin indirilmesi hakkında ekonomistlerden tepki gelse de ekonomiyi yöneten yetkililerin ileriye dönük ekonomi modelinin işleyişinde taviz vermeden yeniliklere yöneliyor.

Ünlü uzman Merkez Bankası faiz kararı sonrası altında o tarihi işaret etti! İştahınız kabarmasın

ORTA VE UZUN VADELİ YATIRIMCI

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, 'Borsa tarafında 3.5 milyon yatırımcı var. 1 ayda 250 bin yatırımcı daha girdi. Sosyal medya etkisiyle her yıl zirve noktalara gelince küçük yatırımcının iştahı kabarıyor' başlıklı açıklamalarında borsa ile ilgili konuştu. Memiş, 'Zirve noktalarına hangi enstrümanlar gelmişse yatırımcı kazanırım moduyla bu trene biniyor. Orta ve uzun vadeli yatırımcı olmak gerektiğini, aracı kurumlardan destek almak gerektiğini sık sık ifade ediyorum. Eğer borsaya girecekseniz, yatırımınız varsa en az 6 ay bekleyerek değerlendirebilirsiniz. 1 aylık rekor seviyeler iştahı kabartıyor ancak işin içine girince işlerin hiç öyle olmadığını anlıyorsunuz.' ifadelerini kullandı.

Ünlü uzman Merkez Bankası faiz kararı sonrası altında o tarihi işaret etti! İştahınız kabarmasın - Resim : 2

ALTINDA O TARİHE İŞARET EDEREK GELECEK SEVİYE HAKKINDA

Altın fiyatları haftaya yükselişle başladı. Gün içinde de kapattığı grafikte olumsuz etkiyi yukarı çıkardı. Ons fiyatı üzerinden tahminlerde bulunan Memiş, 'Altının ons fiyatı 1755 seviyesinde. 1783'e kadar toparlanma gördük. Teknik olarak takip ettiğimiz seviye 1730-1780 dolar aralığı' dedi. Gram altın için konuşan Memiş, 'Gram altın TL ekranlarda 1051 seviyesinde. 1050-1070 aralığında geziniyor. Kritik direnç 1090 lira. 1060 lira seviyesi kırıldı, orada takıldı. Bir sonraki ataklarda 1090 seviyesini göreceğiz. Ondan sonra 1100'lü rakamları rahat rahat konuşmaya başlayacağız' değerlendirmesi yaptı.

EDİTÖR NOTU: Haber içeriğinde yer alan hiçbir açıklama, tahmin ve değerlendirme YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Alanında uzman kişinin açıklamaları olup, kamugündemi.com ve editör sorumlu değildir.

 

SONRAKİ HABER