Tüm araç sahiplerine şok karar! TUVTÜRK açıkladı, muayenesinde o madde de eksiği olan trafikten...

TUVTÜRK tüm araçların muayenelerine özel yeni bir duyuruda bulundu. Araç muayenelerinde bir hususa dikkat çekerek o madde de geçen kısmın muayenesinin yaptırılmaması veya sıkıntılı olması aracı trafikten menetmeye kadar gidecek!

Tüm araç sahiplerine şok karar! TUVTÜRK açıkladı, muayenesinde o madde de eksiği olan trafikten...

Tüm araçlar zorunlu muayenelerini TUVTÜRK sistemi ile kolay bir şekilde yaptırarak trafikte daha güvenli bir akıcılığın elde edilmesine yardımcı oluyor. Ancak TUVTÜRK son açıklaması ile tüm araç sahiplerine uyarıda bulundu. Muayenelerde eğer ki o madde yaptırılmaz veya sıkıntısı çıkarsa araç trafikte ağır hasarlı olarak geçebilecekken trafikten menedilmeye kadar gideceği belirtildi. Gezici istasyonlar dahil birçok muayene istasyonundan muayenesinin yaptırılabileceği bu kadar önemli olan madde ne? İşte tüm detaylar…

TUVTÜRK’ten yeni açıklama tüm araçları hareketlendirdi!

TUVTÜRK yeni yaptığı açıklama ile tüm araç sahiplerinde bir hareketlenme oluşturdu. TUVTÜRK son açıklamaları ile araç muayenelerinde gaz ölçümü emisyonunu geçmeyen veya hiç muayenesi yaptırılmayan araçların trafikte ağır hasarlı araç olarak görülebileceğini ve trafikten menedilmeye kadar gideceğini belirtti.

TUVTÜRK’ün bu açıklaması sonrasında araç sahipleri özellikle gezici muayene istasyonlarında bu duruma karşı yeterince hizmet verilmediği belirtildi. Bunun üzerine TUVTÜRK açıklamalarında gezici istasyonların sadece randevu sistemi ile çalıştığını belirterek duruma açıklık getirecek açıklamalarda bulundu.

TUVTÜRK açıklamalarında…

"Sadece seçilen tarihin içinde bulunduğu haftanın programını görüntüleyebilirsiniz. 77 ilde bulunan gezici istasyonlar sadece randevu ile hizmet vermektedir. Geçerli bir Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü olmaması, araç muayenesinde 'Ağır Kusur' olarak tanımlanır ve araç muayeneden başarısız olur. Egzoz Gazı Emisyonu Ölçümü'nü tüm sabit istasyonlarımızda ve yetkilendirilmiş gezici istasyonlarımızda yaptırabilirsiniz.

Seyyar araç muayene istasyonunun hizmet verdiği ilçe sınırları içinde Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü yapan başka bir yetkili ölçüm istasyonu var ise, o ilçe ve ilçenin belde, mahalle ve köylerinde Seyyar Araç Muayene İstasyonları Egzoz Gazı Emisyon Ölçüm hizmeti veremeyeceklerdir.

Traktör muayenenizi ayrıca tüm gezici ve sabit istasyonlarımızda da yaptırabilirsiniz. Binek otomobil, traktör ve motosiklet haricindeki araçlar hava destekli hidrolik frene sahip ise gezici istasyonlarda araç muayene hizmeti verilmeyecek olup, sabit istasyonlarda hizmet verilmektedir. Açıklamalarını yaptı.

 

SONRAKİ HABER