THY Çalışanlarına Büyük Müjde! Emekli Olacak Personele 4 Maaş Birden Ödeme Yapılacak

Türk Hava Yolları yetkilileri tarafından, emekliliğe teşvik için ekstra ödeme yapma kararı alındığı duyuruldu. Yapılan yazılı duyuruda, "Kıdem tazminatına ek olarak ikramiyeye esas 4 aylık brüt ücret tutarında emeklilik teşvik ödenmesi imkânı sağlanmıştır" ifadeleri yer aldı.

THY Çalışanlarına Büyük Müjde! Emekli Olacak Personele 4 Maaş Birden Ödeme Yapılacak
THY, emekliliğe teşvik için çalışan ikramiyelerinde iyileştirme kararı aldı

Türk Hava Yolları (THY), emekli olmak isteyen çalışanlarına ekstra ödeme yapma kararı aldığını duyurdu. THY İnsan Kaynakları Başkanlığı tarafından çalışanlara gönderilen yazılı duyuruda, emekli olacaklar için "Kıdem tazminatına ek olarak ikramiyeye esas 4 aylık brüt ücret tutarında emeklilik teşvik ödenmesi imkanı sağlandı" ifadelerine yer verildi.

THY İnsan Kaynakları Başkanlığı tarafından çalışanlara gönderilen yazılı duyuruda şu ifadeler yer aldı:

"Değerli Çalışma Arkadaşlarımız,

Emeklilik hakkını kazanan çalışma arkadaşlarımızın, markamızın dünya çapında başarısına katkı sağlamış olduklarını ve emeklilik sonrasında da markamızı temsil edeceklerini bilincindeyiz. Bu nedenle, siz kabin ekipleri ile ilgili Emeklilik Politikamızda bir iyileştirme yapmak istiyoruz.

4 AYLIK BRÜT ÜCRET TUTARINDA EMEKLİLİK TEŞVİK ÖDEMESİ YAPILACAK

Şirketimizin 'Emeklilik Politikası' gereği, çalışanlarımızın emekli olmaları durumunda kıdem tazminatları ayrılış işlemleri sırasında ödenmektedir.

Yapılan düzenleme ile, yukarıda bahsettiğimiz dönemde şirketimizden emekli olacak veya Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) kapsamında olan çalışma arkadaşlarımızın emekli olmaları durumunda kıdem tazminatlarına ek olarak ikramiyeye esas 4 aylık brüt ücret tutarında emeklilik teşvik ödemesi yapılması imkanı getirilmiştir.

Yeni Emeklilik Politikası çerçevesinde alınan bu kararın şirketimiz ve siz çalışma arkadaşlarımız için faydalı olmasını umarız.

Herhangi bir soru veya görüşünüz için Çalışan Destek Hattımızla ve Personel Yönetimi Şefliğimiz (Kabin) ile iletişime geçebilirsiniz.

İnsan Kaynakları Başkanlığı"

SONRAKİ HABER