Temmuz'da zam kesin! 2023 asgari ücret 13.500 TL: Asgari ücret zam oranı açıklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücrete Temmuz ayında zam yapılacağını açıklamıştı. Bu doğrultuda Temmuz zammı şimdiden araştırılmaya başlandı.

Temmuz'da zam kesin! 2023 asgari ücret 13.500 TL: Asgari ücret zam oranı açıklandı

Asgari ücret artık Türkiye'nin bir gerçeği haline geldiği belirtilerek enflasyon karşısında eriyen maaşlar için zam yapılacağı bildirildi. Asgari ücret zammı milyonlar tarafından yakından takip ediliyor ve Temmuz ayında zam yapılacağı aktarıldı. Kulis bilgilerine göre asgari ücrete rekor oranda zam yapılacak.

ASGARİ ÜCRET 13 BİN 500 LİRA 

Kulislerde dolaşan bilgilere göre, Temmuz ayında yapılması beklenen asgari ücret zammının oldukça yüksek bir oranda gerçekleşebileceği iddia edilirken yeni asgari ücretin 13 bin 500 lira olabileceği bildirildi.

Asgari ücret, birçok çalışanın geçimini sağlamak için temel gelir kaynağı olduğundan, zam oranları genellikle dikkatle takip edilen bir konudur. Bu iddia, asgari ücretin önemli ölçüde artabileceği yönünde oldu.

YÜZDE 50 ÜSTÜNDE ZAM 

Eğer bu bilgiler doğruysa, asgari ücretteki yüzde 50'nin üzerindeki zam oranı oldukça önemli bir gelişme olacağı aktarılarak asgari ücrete rekor seviyede zam yapılacağı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Ancak, bu iddia henüz resmi bir açıklama veya onay almadığı için kesinlik kazanmadı. Zam hakkında bir gelişme olduğunda veya resmi olarak zam açıklandığında okıyucularımızı anlık olarak haberdar edeceğiz.

Temmuz ayında yapılması beklenen asgari ücret zammının yüzde 50'nin üzerinde olabileceği iddiası gündeme geldi ve bu oranda zam ile beraber maaşların 13 bin 500 lira seviyesine çıkabileceği beklentiler arasında yer alıyor. 

SONRAKİ HABER