SSK ve Bağ Kur emeklisine müjde! Kurban Bayramı ikramiyesi ödeme tarihi belli oldu: Maaş hesaplarına yatacak

SGK ve Bağ Kur emeklilerinin beklediği haber gelirken ikramiyelerin ne zaman yatacağının belli olduğu ifade edildi. Bu noktada ikramiyelerin maaş hesaplarına yatacağı ifade edildi

SSK ve Bağ Kur emeklisine müjde! Kurban Bayramı ikramiyesi ödeme tarihi belli oldu

Kurban Bayramı ikramiyeleri ile ilgili açıklama yapıldı. Bununla beraber emekliler Kurban Bayramı ikramiyelerinin ne zaman hesaba yatacağını araştırmaya başladı. Kurban Bayramı ikramiyelerinin bayramdan 1 hafta önce hesaplara yatacağı bildirildi.

İKRAMİYE NE ZAMAN YATACAK?

Tüm bunlarla beraber emekliye bayram ikramiyesinin bin 100 TL’den 2 bin TL’ye yükselmiş, geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda emeklilerin hesabına 2 bin lira emekli bayram ikramiyesi yatırılmıştı. Bu doğrultuda Kurban Bayramında emeklilere 2 bin lira yatacağı ifade edildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından bir açıklama yapılmıştı. Bununla beraber zamlı ikramiye ödeme tarihinin belli olduğu paylaşıldı. Bu yıl Kurban Bayramı 28 Haziran’da başlayacağı belirtilerek tüm bunlarla beraber Kurban Bayramı ikramiyesi yine bayram öncesi Haziran ayı içerisinde emekli vatandaşların hesaplarına yatırılacağı aktarıldı. Ayrıca ikramiye ödemelerinin bayramdan 1 hafta öncesinde hesaba yatacağı bildirildi.

ÖDEME YAPILACAK KİŞİLER

Ödemenin yapılacağı tarihte, emekli aylığı, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alanlara ödeneceği belirtilerek aylık alan; şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahiplerine de Kurban Bayramında ikramiye ödemesi yapılıyor.

SONRAKİ HABER