SSK ve Bağ Kur emeklilerine müjde! Emekli bayram ikramiyesi ödeme tarihi belli oldu: Hesaplara 4.000 TL yatabilir

Kurban Bayramı'na kısa süre kala emekli bayram ikramiyeleri de gündemde yer aldığı belirtilerek emekli bayram ikramiyesinin ne zaman yatacağı merak konusu oldu. Ayrıca Erdoğan ikramiyelere zam yapılacağı sinyali vermişti.

SSK ve Bağ Kur emeklilerine müjde! Emekli bayram ikramiyesi ödeme tarihi belli oldu

Kurban Bayramı için geri sayım başladı. Yılın ikinci dini bayramı olan Kurban Bayramı'nda emklilere ikramiye ödemesi yapılacağı belirtilerek emekli bayram ikramiyeri yapılan son zamla birlikte 2 bin TL'ye yükseltildiği hatırlanıyor.

SSK ve Bağ Kur emeklileri tarafından bayram ikramiyelerinin ne zaman yatacağı merak konusu oldu. 28 Haziran Çarşamba günü başlayacak olan Kurban Bayramı 1 Temmuz Cumartesi günü sona ereceği beliertilerek 27 Haziran'ın ise arefe olacağı bildirildi.

ÖDEMELER NE ZAMAN YAPILACAK?

Kurban Bayramı emekli ikramiyelerinin, bayramdan bir hafta evvel hesaplara yatması bekleniyor. Bu doğrultuda bayram tarihleri şöyle aktarıldı:

Kurban Bayramı Arifesi- 27 Haziran Salı

Kurban Bayramı 1. Gün - 28 Haziran Çarşamba

Kurban Bayramı 2.Gün- 29 Haziran Perşembe

Kurban Bayramı 3.Gün- 30 Haziran Cuma

Kurban Bayramı 4. Gün- 1 Temmuz Cumartesi

İKRAMİYELERE ZAM SİNYALİ

Tüm bunlarla beraber Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarında bayram ikramiyelerini 2 bin liraya çıkarttıklarını belirterek bu tutarı daha yukarı çıkarmanın hesabı içinde olduklarını belirtti ve zam sinyali verdi. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamada ise ikramiyelerin 4 bin lira bandına çıkabileceği ifade edildi. 

SONRAKİ HABER