SSK ve Bağ Kur emeklileri dikkat! Beklenen duyuru yapıldı: Maaşa ek 7.000 + 3.000 TL veriliyor

Emeklilere sevindiren bir haber verildi. Bu doğrultuda yapılan duyuruda emeklilere 10 bin liraya kadar ek ödeme yapılacağı ifade edildi.

SSK ve Bağ Kur emeklileri dikkat! Beklenen duyuru yapıldı

Emekli maaşlarını bankalardan alan vatandaşlar, promosyon ödemesi almak için başvuru yapabilecekleri belirtilerek promosyon ödemesi, bankaların emeklilere sunduğu bir avantaj olduğu bildirildi. Emekliler, bankalarla üç yıllık sözleşme imzalayarak, her yıl belirli bir miktar promosyon ödemesi alabilecekleri ifade edildi ve promosyon ödemesi miktarı, emekli maaşının tutarına ve bankanın belirlediği kriterlere göre değiştiği vurgulandı.

PROMOSYON ALMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Promosyon ödemesi almak için yapılması gerekenler de aktarıldı. Bu doğrultuda emeklilerin yapması gerekenler şöyle aktarıldı:

- Emekli maaşını aldığınız bankaya başvurunuz. Bankanızın size sunduğu promosyon ödemesi miktarını ve şartlarını öğreniniz.

- Eğer bankanızdan memnun değilseniz veya daha yüksek bir promosyon ödemesi alabileceğiniz başka bir banka varsa, emekli maaşınızı taşıyabilirsiniz. Bunun için yeni bankanızla sözleşme imzalamadan önce, eski bankanızla olan sözleşmenizi feshetmeniz gerekmektedir.

- Promosyon ödemesi almak için bankalarla üç yıllık sözleşme imzalamanız gerektiğini unutmayınız. Bu süre içinde emekli maaşınızı başka bir bankaya taşımanız durumunda, promosyon ödemesini geri vermeniz istenebilir.

- Promosyon ödemesi aldığınızda, vergi veya kesinti yapılmaz. Promosyon ödemesi, emekli maaşınıza ek olarak verilen bir paradır.

EMEKLİLERE 7 BİN LİRAYA KADAR PROMOSYON 

Akbank tarafından yapılan duyuruda SSK, Bağkur veya Emekli Sandığı emekli maaşını 01 Eylül – 30 Eylül 2023 tarihleri arasında Akbank’a taşıyan ve 3 yıl boyunca maaşını Bankadan almayı taahhüt eden emeklililere ek ödeme yapılacağı bildirildi. Bu noktada 7 bin liraya kadar promosyon verileceği bildirilerek 3.000 TL'ye kadar puan verileceği ifade edildi.

Yapılan duyurunun devamında ek olarak kampanya dönemi içerisinde, aktif Akbank bireysel kredi kartı olmayanlar veya ilk kez Axess veya Wings başvurusu yaparak onaylanan kartını teslim alanlar, 12 ay boyunca tek seferde veya toplamda her ay en az 2.500 TL harcama sözüne 3.000 TL chip-para ile toplamda 10.000 TL ödül fırsatından yararlanabileceği vurgulandı.

KAMPANYA AYRINTILARI

SSK ve Bağ Kur emeklileri dikkat! Beklenen duyuru yapıldı: Maaşa ek 7.000 + 3.000 TL veriliyor

SONRAKİ HABER