SSK, Bağ Kur ve Emekli Sandığı dikkat! Emekliye maaş ve zam takvimi az önce açıklandı: Çalışma Bakanlığı duyurdu

Emekli ve memur maaşlarına Temmuz ayında zam uygulanacağı belirtilerek Kurban Bayramı öncesinde ikramiye ödemelerine yönelik detaylar merak edilirken, maaşların erken yatıp yatmayacağı da aranan konular arasında olduğu bildirildi.

SSK, Bağ Kur ve Emekli Sandığı dikkat! Emekliye maaş ve zam takvimi az önce açıklandı

Emekli maaş takvimi için son dakika gelişmeler yakından takip edildiği belirtilerek Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından emeklilerin maaş takvimi açıklandığı bildirildi. Kurban Bayramı öncesinde maaşların erken yatıp yatmayacağı merak edilirken SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı için maaş takvimi araştırmalarının başladığı ifade edildi. 

MAAŞLAR ERKENE ÇEKİLMİŞTİ 

2023 yılında Kurban Bayramının ilk günü Haziran ayının sonuna denk geldiği belirtilerek geçtiğimiz dini bayramlarda emekli maaşı ödemeleri, bayram tarihine göre öne çekilmişti ve bu bayram da bu tür bir uygulamanın olup olmayacağı merak konusu oldu.

Emekli maaşı ödemeleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yatırılıyor. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nda emekli maaşı ödemeleri 1 hafta önceden hesaplara aktarıldığı hatırlanıyor ve Normal şartlarda emekli maaşları tahsis numarasının son hanesine göre yatırıldığı bildirildi. SSK emeklilerinde ödeme takvimi ise şöyle aktarıldı:

SSK EMEKLİSİ ÖDEME TAKVİMİ

Son rakamı 9 olanlar her ayın 17'sinde,

7 olanlar 18'inde,

5 olanlar 19'unda,

3 olanlar 20'sinde,

1 olanlar ayın 21'inde,

8 olanlar 22'sinde,

6 olanlar 23'ünde,

4 olanlar 24'ünde,

2 olanlar 25'inde

0 olanlar ise her ayın 26'sında maaş ödemelerini alacakları bildirildi.

BAĞ KUR EMEKLİLERİ 

Tüm bunlarla beraber Bağ-Kur'dan emekli olanlar ise tahsis numarası son rakamı 9,7,5 olanlar her ayın 25'inde, 3,1 olanlar 26'sında, 8,6,4 olanlar ayın 27'sinde, 2 ve 0 olanlar 28'inde ödemelerini almaktadır. 

1 HAFTA ÖNCESİNDE YATACAK 

Kurban Bayramı sebebiyle SSK, Bağ-Kur emeklilerine bayram ikramiyesi ödemesi yapılacak. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı öncesinde emeklilere ikramiye olarak 2.000 TL yatırıldı. Bu Kurban Bayramı'nda yeni bir karar alınmaması durumunda bayram ikramiyeleri 2.000 lira olarak hesaplara yatırılacak. İkramiye ödemelerinin bayramdan 1 hafta önce hesaplara yatırılması bekleniyor. .

SONRAKİ HABER